Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна може бути прийнята до НАТО за прикладом Фінляндії – Єгор Чернєв

  • 437
Україна може бути прийнята до НАТО за прикладом Фінляндії – Єгор Чернєв

Членство України у Північноатлантичному Альянсі перебуває у політичній площині й потребує політичної волі країн-членів. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова української делегації в ПА НАТО Єгор Чернєв в інтерв’ю Укрінформ.

«Зараз уже питання полягає не в тому, чи буде Україна в НАТО, а коли і як буде. У цьому позиції деяких країн різняться. Однак ніхто не сумнівається в тому, що Україна посилить НАТО. Наразі питання нашого членства розглядається не стільки у військовій, скільки в політичній площині, тобто Україна потребує політичного рішення і політичної волі країн-членів», – сказав Чернєв.

За його словами, наша держава є приблизно на одному рівні з середньою країною-членом Альянсу, тому має право претендувати на членство вже зараз.

«На сьогодні технічних, правових чи якихось інших перепон немає. Потрібна лише політична воля та консенсус всіх країн-членів НАТО. Скільки кардинальних змін у світовій політиці відбулося впродовж цього року, які раніше здавалися неможливими. Переконаний, що все можливо. Ми просимо максимум і будемо робити все, щоб цей максимум отримати», – наголосив голова української делегації в ПА НАТО.

Він додав, що до повномасштабного вторгнення Україна прагнула отримати План дій щодо членства (ПДЧ) як передостаннього етапу перед вступом у НАТО. Після початку повномасштабної війни ситуація змінилася.

«Зараз ми говоримо про те, що Україна не потребує ПДЧ і може бути прийнята до Альянсу так, як Фінляндія. У такому випадку не потрібно буде витрачати роки на бюрократичні процедури. Разом із тим, Україна не відмовляється від тієї «домашньої роботи», яку потрібно виконати на шляху до НАТО. Ми вже її виконуємо», – запевнив Чернєв.

Він зазначив, що наразі триває активна робота з представниками країн-членів НАТО для того, щоб наблизити Україну до членства в Альянсі.

«Ми намагаємося донести партнерам, що для того, аби гарантувати безпеку в майбутньому, потрібно переглянути чинну архітектуру безпеки в євроатлантичній спільноті, включивши туди Україну як одного з основних гарантів безпеки в регіоні Східної Європи», – підсумував Чернєв.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy