Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна має план дій з повернення депортованих дітей

  • 156
Україна має план дій з повернення депортованих дітей

Визнання депортації геноцидом та запровадження санкцій проти причетних з боку національних урядів допоможе притягнути рф до відповідальності та повернути дітей додому. Про це розповіла народна депутатка від фракції «Слуга Народу», очільниця спецкомітету ПАРЄ з питань українських дітей Олена Хоменко під час конференції Russia’s War on Children у Ризі.

«Ми маємо чітку відповідь, коли парламентарі з інших країн питають нас: «А що ми можемо зробити для повернення дітей?». Ми пропонуємо план дій, як допомогти Україні», – зазначила Хоменко.

За її словами, перш за все необхідно визнати на національному рівні депортацію росією українських дітей злочином геноциду, а також запровадити санкції проти всієї мережі злочинців.

Крім того, важливо протидіяти російській пропаганді та спробам рф виправдати свої злочини, використовуючи в таких кампаніях як дітей, так і журналістів та офіційних представників країн.

«Треба співпрацювати з українськими державними органами для координації зусиль та підсилення – зокрема, підтримуючи план Bring Kids Back UA, діяльність Офісу Омбудсмана України та Уповноваженої з прав дитини. А також надавати політичну та фінансову підтримку українським організаціям, що повертають дітей вже сьогодні», – наголосила очільниця профільного спецкомітету ПАРЄ.

Вона додала, що необхідно закликати міжнародні організації з відповідним мандатом діяти: вимагати в рф списки дітей, дізнаватися про умови, в яких вони перебувають та всіма можливими способами повертати дітей додому.

«І головне: рф має понести відповідальність, адже безкарність породжує нові злочини. Тому кожного разу наголошую на важливості Спеціального трибуналу за злочин агресії – той злочин, що став початком сотень тисяч воєнних злочинів проти України», – підсумувала Хоменко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy