Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна має отримати майже пів мільярда євро на житло для військовослужбовців до 2027 року — Олена Шуляк

  • 96
Україна має отримати майже пів мільярда євро на житло для військовослужбовців до 2027 року — Олена Шуляк

На забезпечення житлом військовослужбовців за програмою Ukraine Facility передбачено 200 млн євро у 2024-2025 роках, ще 450 млн євро їм мають надати до 2027 року. Для отримання допомоги Україна має виконати низку структурних маяків, серед яких — ефективна і сучасна житлова політика.  

Про це у колонці для видання «Економічна правда» розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, за умовами Ukraine Facility у 2024-2025 роках передбачено 200 млн євро на забезпечення житлом захисників України, які мають І та ІІ групи інвалідності. Також ці кошти підуть на забезпечення житлом членів сімей загиблих, захисників-ВПО. Ще 450 млн євро мають надати для цих груп громадян у 2024-2027 роках.

Парламентарка додала, що, крім зазначених вище заходів, планується кредитування за ставкою 7 % річних передусім для ВПО та ветеранів в рамках програми єОселя. Більше того, потрібно надалі масштабувати цю програму для ширших груп громадян, які не мають власного житла.

«У Ukraine Facility оцінюють інвестиційні потреби на програму орієнтовно 55 млрд грн на 2024-2026 роки, з них на компенсацію відсоткової ставки для учасників бойових дій — 2,2 млрд грн. Це дозволить забезпечити житлом до 30 тис. сімей, зокрема 10 тис. сімей військових», – підкреслила Шуляк.

У Ukraine Facility серед умов отримання фінансової підтримки є ухвалення законопроєкту «Про основні засади житлової політики», зауважила нардепка. Його напрацювання вже пройшли три раунди публічних консультацій, за результатами яких у проєкт закону зараз вносять актуальні для громадян правки. Сам законопроєкт планують зареєстрували протягом 2 місяців.

«Він передбачає диверсифіковані інструменти житлової політики, залежно від потреб різних груп громадян. Тому, з одного боку необхідно розвивати фінансово-кредитні механізми — пільгові іпотечні програми, лізинг, компенсацію частини вартості житла або частини відсотків за кредитом тощо», – зазначила Олена Шуляк.

В Ukraine Facility, повідомила вона, зазначено, що саме житло має великий інвестиційних потенціал, один із найбільших серед інших галузей країни. Розвиток житлового фонду має високий мультиплікаційний ефект, який стимулює суміжні галузі, забезпечує зростання зайнятості та економічної активності.

Нагадаємо, паралельно з доопрацюванням рамкового законопроєкту про основні засади житлової політики, вже розпочато роботу над другим законом рамки — про фонд соціального житла. Саме в ньому будуть прописані механізми, які дозволять його формування. Без фонду соціального житла неможлива реалізація сучасної житлової політики, що передбачає запровадження широкого кола інструментів, які продемонстрували ефективність у ЄС і які допоможуть сотням тисяч українців вирішити своє житлове питання замість багаторічних квартирних черг. Тому одним з елементів законопроєкту про основні засади житлової політики, який потрібно прийняти за умовами Ukraine Facility, будуть цифрові рішення. Йдеться про створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, яка аналізуватиме рівень доходів, наявність житла у власності, соціальний статус громадянина.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy