Україна має одну з найкращих в світі та ЄС антикорупційну інфраструктуру – Олексій Жмеренецький
- 242
Парламент ухвалив низку законопроєктів, які суттєво вплинули на посилення доброчесності органів влади. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Олексій Жмеренецький.
«ЄС відкрив для України переговорний процес вступу, адже визнав виконання Україною більшості антикорупційних умов. Ми маємо одну з найкращих і найсуворіших в світі та ЄС антикорупційну інфраструктуру», – засвідчив Жмеренецький.
За його словами, визначення на прозорих конкурсах директора НАБУ, керівника САП і голови НАЗК є демонстрацією незалежності антикорупційних органів і прикладом для інших відомств.
«Парламент збільшив чисельність НАБУ на 300 осіб – тепер буде 1 тис., відновив для усіх посадовців обовʼязкове електронне декларування, фінансові звіти політичних партій та повноваження НАЗК щодо їх перевірок. Також ми ухвалили в цілому законопроєкт №10397, що надає АРМА право використовувати арештовані валютні кошти для придбання державних облігацій в умовах війни», – навів приклад парламентар.
Він додав, що за основу вже прийнятий законопроєкт №10319 щодо податкових заходів для боротьби із підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Він наблизить Україну до повноправного членства у структурі Організації економічного співробітництва та розвитку.
Також зараз в парламенті опрацьовують законопроєкт №11057, який зобовʼяже замовників тендеру оприлюднювати ціни на будівельні матеріали, передбачені договором із підрядником.
«За лобіювання нашого комітету, парламент запровадив подібний підхід до незбройних оборонних закупівель у 2023 році, передбачивши обов’язок публікації на Prozorro ціни за одиницю товару – десятка яєць, кілограму капусти, однієї зимової куртки. Рішення показало свою ефективність, тепер потрібно створити сприятливі умови для участі у закупівлях рітейлу», – сказав Жмеренецький.
Він зауважив, що у фокусі уваги комітету залишається парламентський контроль і сприяння роботі антикорупційної інфраструктури – НАБУ, САП, ВАКС і НАЗК, АРМА, а також контроль інших органів влади.