Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна готова впроваджувати новітні методики лікування у сфері ментального здоров’я – Михайло Радуцький

  • 95
Україна готова впроваджувати новітні методики лікування у сфері ментального здоров’я – Михайло Радуцький

Досвід України у сфері психічного здоров’я під час війни є унікальним. Водночас наша держава вивчає інноваційні розробки інших країн і готова впроваджувати новітні методики лікування у сфері ментального здоров’я.

Про це повідомив, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький за результатами участі в конференції «Новітні методи лікування у сфері ментального здоров’я та сталість систем охорони здоров’я» у Празі.

Як зауважив парламентар, через пандемію та повномасштабну війну в Україні в десятки разів зросла потреба в наданні послуг з психологічної підтримки. І щоб відреагувати на новий виклик, з травня 2022 року за ініціативи першої леді Олени Зеленської запрацювала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?».

«У межах програми сімейні лікарі та терапевти пройшли навчання відповідно до стандартів ВООЗ (Mental Health Gap Action Programme). Як результат, 170 тисяч пацієнтів за минулий рік звернулися до медиків «первинки» за послугами ментального здоров’я», – поінформував Радуцький.

Він повідомив, що Чеська Республіка є одним з лідерів серед країн-членів ЄС щодо психіатричних досліджень та розробки інноваційних методів.

«Також Чехія вже реалізує декілька важливих проєктів в Україні у медичній сфері. Серед них виділю наступні: закупівля обладнання для мікробіологічної лабораторії, ремонти медичних відділень із забезпеченням їх новітнім обладнанням, передача евакуаційного автобуса українським рятувальникам, обладнання центру симуляцій та тренінгів для навчання українських медиків», – розповів Михайло Радуцький.

За його словами, досвід України у сфері психічного здоров’я під час війни є унікальним.

«Водночас ми цінуємо напрацювання європейських колег. Тож конференція стала платформою для вивчення інноваційних розробок у цьому напрямку. Запевнив колег, що Україна готова впроваджувати новітні методики лікування у сфері ментального здоров’я», – підсумував очільник медичного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy