Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна докладає зусиль для якнайшвидшого створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії – Денис Маслов

  • 83
Україна докладає зусиль для якнайшвидшого створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії – Денис Маслов

Україна ініціює створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф для того, щоб ті, хто ухвалював рішення про початок агресії, про введення в Україну військ та хто виконував ці злочинні накази, були притягнуті до відповідальності. І винятків тут бути не може.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю виданню Главком.

За його словами, найбільший камінь спотикання – це дискусії з міжнародними партнерами щодо персонального імунітету «трійки», а саме: президента рф, прем’єр-міністра і міністра закордонних справ. Адже за міжнародним правом вважається, що вони користуються імунітетом. Дискусії навколо цього ведуться у межах основної групи, де представлені 40 країн світу разом з Україною і де вирішуються, зокрема, юридичні та технічні питання, пов’язані зі створенням Спецтрибуналу.

«Дата створення Спецтрибуналу залежить від політичної волі усіх партнерів України. Коли на це буде політична воля, то технічні моменти можна буде опрацювати буквально за декілька тижнів. З української сторони за юридичною частиною проблем точно не буде», – запевнив парламентар.

Денис Маслов нагадав, що було рішення Комітету міністрів Ради Європи дати доручення Генеральному секретарю Ради Європи на підготовку документів для укладення угоди з Україною щодо створення Спецтрибуналу.

«Ця пропозиція зараз на столі й з нею можна працювати. Цього місяця буде наступна зустріч основної робочої групи, де вже, можливо, будуть представлені певні драфти документів щодо можливості укладення угоди про створення Спецтрибуналу між Україною і Радою Європи», – розповів народний депутат.

Далі, пояснює він, очікується серйозна робота над статутом цього Спецтрибуналу, де, зокрема, можуть бути вирішені питання розгляду імунітету, in absentia і багато всього іншого.

«Ця робота займе певний проміжок часу, але українська сторона робила та зробить все необхідне для того, щоб Спецтрибунал було створено якнайшвидше», – зазначив Денис Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy