Як Україна співпрацюватиме з Міжнародним кримінальним судом
- 727
Парламент підтримав законопроєкт №7304 про співробітництво з Міжнародним кримінальним судом.
Цим законом Кримінальний процесуальний кодекс доповнюється розділом, у якому прописується процедура та принципи взаємодії з Міжнародним кримінальним судом.
«Міжнародний кримінальний суд – це авторитетний міжнародний судовий орган. І понад 140 країн є сторонами Римського статуту, на якому ґрунтується діяльність цього суду», – зауважив голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
За його словами, наразі 42 держави звернулися до Міжнародного кримінального суду з приводу злочинів росії на території України, а 13 держав почали розслідування злочинів російських військ проти України.
Саме тому чітко прописана взаємодія з МКС дозволить створити всі необхідні інструменти для ефективного розслідування злочинів росії проти України.
Зокрема, законопроєктом визначається:
– які органи забезпечують співробітництво з МКС під час розслідування та судового розгляду;
– порядок передання кримінального провадження МКС;
– передбачаються положення про конфіденційність та захист відомостей, що стосуються національної безпеки України, під час співробітництва з МКС;
– передбачається порядок вжиття заходів для забезпечення збереження доказів на території України на прохання МКС;
– порядок виконання МКС дій (функцій) на території України;
– передбачається, що особу, яка тримається під вартою або відбуває покарання у виді позбавлення волі на території України, може бути тимчасово передано на прохання МКС для давання показань або участі в інших процесуальних діях під час розгляду справи МКС та порядок такої передачі;
– визначається порядок затримання осіб, які розшукуються МКС або стосовно яких надійшло прохання МКС про тимчасовий арешт або про арешт і передачу.