Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Україна 2:0: Як працюватиме Верховна Рада після закінчення війни

Україна 2:0: Як працюватиме Верховна Рада після закінчення війни

Якісні законопроєкти, посилення парламентського контролю, професійний розвиток держслужбовців, система дистанційного голосування. Як зміниться робота Верховної Ради після війни? Детальніше про всі новації розповідає Голова парламенту Руслан Стефанчук.

Тільки якісні законопроєкти

Ще до війни ми напрацювали деякі інструменти, які дозволять внести прогресивні новації у діяльність Верховної Ради України після війни.

Розпочнемо з серцевини, тобто, з якості законодавства. Адже існує проблема, коли в нас велика кількість законопроєктів низької якості та законодавчого спаму.

Законодавчі зміни, на жаль, відірвані від потенційних наслідків, подекуди їх навіть ігнорують. Саме тому важливо запровадити інструмент оцінки впливу нормативно-правових актів (НПА). Тобто перед тим, як написати проєкт закону, його автори мають достеменно вивчити проблему, яку хочуть вирішити цим документом. Також в них мають бути готові якісні та кількісні розрахунки – як їхня законодавча ініціатива вплине на вирішення проблемної ситуації.

Спроби ухвалити, так би мовити закон про закони вже були у попередніх скликаннях, але вони не увінчались успіхом. Наша спроба такою не буде. Зареєстрований новий законопроєкт про правотворчу діяльність №5707 — це Конституція у сфері нормотворення. Він допоможе зробити законодавчі процеси зрозумілими та ефективними. Також ми зможемо врегулювати діяльність та відносини, що пов’язані з плануванням, розробкою, прийняттям, застосуванням НПА та моніторингом за їх виконанням.

Більше в нас не буде «законів заради законів». Ця формула має піти в далеке минуле, без шансу на повернення.

Рішення заради добробуту українців

Закони заради добробуту українського народу — ось що має бути в пріоритеті роботи Ради після війни. І надійним “сейфом” для збереження рівня довіри громадян до влади є парламентський контроль. Над посиленням цієї функції ще слід попрацювати. Тож змін потребує Регламент Верховної Ради, що встановлює порядок нашої щоденної роботи.

Кожна функція парламенту має бути забезпечена відповідними регламентними нормами, а положення Регламенту повинні стати передумовою до трансформації парламенту загалом. Робоча група, яка напрацьовує ці зміни до Регламенту, створена і почала працювати ще до війни.

Реформа Апарату ВРУ

Тепер перейдемо до кровоносної системи парламенту України — його Апарату, внутрішня структура якого також має зазнати змін.

Люди — ось ключова цінність, без якої все перераховане вище не може реалізуватися. Саме тому робота із розвитку кадрів та залучення на роботу до Верховної Ради професіоналів є однією із головних цілей парламентської реформи.

Тренінги, обмін досвідом, отримання нових знань, навичок, вивчення права ЄС, «інвестування» держави у професійний розвиток своїх держслужбовців – це є і буде найкращою інвестицією в часи відбудови України.

Дистанційне голосування

Диджиталізація — це те, що задає ритм діяльності парламенту. Війна, як хвороба, вказує на слабкі місця, на які варто звернути увагу. Передусім треба посилити безпеку у кібер- та інформаційному просторі, забезпечуючи кожного громадянина та міжнародних партнерів доступом до українського законодавства, безперебійність оновлення даних на офіційному вебсайті.

Формат пленарних засідань має бути готовим до віддаленої роботи. Система дистанційного голосування дозволить зберегти працездатність Верховної Ради у разі будь-якої надзвичайної ситуації. Для цього потрібні й законодавчі зміни, і належне технічне забезпечення.

Коли закінчиться війна, ми зробимо все для становлення сучасного, ефективного, відповідального, підзвітного й демократичного Парламенту України!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy