Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У Житомирі відкрили перше в Україні Почесне консульство Естонської Республіки

  • 114
У Житомирі відкрили перше в Україні Почесне консульство Естонської Республіки

На офіційну церемонію відкриття завітав Спікер парламенту Естонії Лаурі Хуссар, Надзвичайний та Повноважний Посол Естонії в Україні Аннелі Кольк. Вони представили Почесного консула в Житомирі Миколу Сиченка.

Естонія стала першою іноземною країною, яка відгукнулася на заклик Президента Володимира Зеленського взяти під свій патронат відбудову того чи іншого міста/регіону та обрала Житомирщину.

Керівник міжпарламентської групи співробітництва з Естонською Республікою, голова Житомирської обласної організації «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко розповів про конкретні результати співпраці, зокрема про новий сучасний дитсадок у прикордонному місті Овручі. Дошкільний заклад повністю збудований за кошти Естонії та розрахований на 160 діток.

«Це дуже символічно, що саме дитячий садок став першим об’єктом відновлення України за іноземні кошти, адже діти – це майбутнє. Також за співфінансування наших урядів у жовтні 2023 року в Малині було відновлено міст через річку Ірша, який був знищений російською ракетою. Мова йде про будинки сімейного типу, які будуються за програмою Першої леді Олени Зеленської. Це й десятки автобусів, спецтехніки для громад та військових. І ми сьогодні бачимо, як багато робить Естонія, сконцентрувавши зусилля в одному регіоні», – зазначив заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

Тож Почесне консульство Естонії на Житомирщині повинно посилити співробітництво між регіоном і державою-патроном у питанні комплексного відновлення та співробітництва. Йдеться про відбудову, гуманітарну співпрацю, культурний обмін, навчання, залучення приватних інвестицій.

Уперше ідея щодо участі Естонії у відновленні регіону з’явилася під час візиту на Житомирщину естонського політика Урмаса Рейнсалу. Це відбулося на 31-й день повномасштабного вторгнення росії.

Початок двосторонніх перемовин про співпрацю у відбудові регіону був покладений під час візиту голови партії «Слуга Народу» Олени Шуляк та голови обласного партосередку Арсенія Пушкаренка до Таллінна в середині квітня 2022 року. Тоді під час офіційних зустрічей українська делегація запропонувала Естонії розглянути можливість участі у відбудові Житомирщини.

У травні 2022 року, під час свого візиту до Києва, міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс оголосила, що її країна бере під свій патронат відновлення Житомирської області. Нині тривають перемовини щодо наступних об’єктів, які планується відновити в регіоні за підтримки Естонії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy