Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У жовтні зареєструємо новий законопроєкт про агломерації – Віталій Безгін

  • 9271
У жовтні зареєструємо новий законопроєкт про агломерації – Віталій Безгін

У жовтні народні депутати мають намір зареєструвати новий законопроєкт про агломерації. Наразі триває діалог із громадами щодо напрацювання нового документа.

Про це заявив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, народний депутат від «Слуги Народу» Віталій Безгін в інтерв’ю для Укрінформу.

«Є кілька ключових речей, які обговорюємо. Наприклад, щодо моделі взаємодії в агломерації – добровільна чи адміністративна. Також вивчаємо закордонний досвід співпраці метрополії та навколишніх населених пунктів у межах агломерації. Крім того, необхідно знайти компроміс у питанні механізму створення ради агломерації – яка пропорція представництва населених пунктів у такій раді, бо якщо за кількістю населення, то метрополія отримає більшість, і це неправильно», – розповів Віталій Безгін.

За його словами, готовність законопроєкту залежатиме від того, як громади домовляться між собою з приводу концептуальних моментів. 

Перелік сфер, яких може торкатися агломерація, буде визначено законопроєктом. Зокрема, у межах агломерації громади зможуть вирішувати питання комунікацій, переробки сміття, транспорту та інфраструктури.

«Великі міста  – Київ, Львів, Одеса, Харків – вже фактично живуть єдиним організмом із прилеглими громадами. Наприклад, мешканці малих населених пунктів їдуть в мегаполіси на роботу, власним чи громадським транспортом.  Потрібен інструмент, щоб вирішувати питання взаємодії громад.  Києву вкрай необхідна спільна мережа громадського транспорту, яка б системно єднала Бучу, Боярку, Бориспіль, Бровари та інші прилеглі міста зі столицею. Прилеглі населені пункти могли б долучатися до налагодження системи громадського транспорту. Також можливо залучати кошти від усіх учасників агломерації до будівництва доріг у Києві. У відповідь також можна передбачити, щоб пільговики з населених пунктів агломерації отримували такий же пільговий проїзд в Києві», – пояснив депутат.

Крім того, йдеться про реалізацію спільних проєктів у межах агломерацій.

«Ми зараз розмірковуємо над тим, щоб у бюджеті на 2022 рік закладати саме в межах Державного фонду регіонального розвитку проєкти для агломерацій», – додав Віталій Безгін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy