Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У ВР відкрилась виставка картин, присвячена унікальному храму на Львівщині

  • 5456
У ВР відкрилась виставка картин, присвячена унікальному храму на Львівщині

25 січня у кулуарах Верховної Ради презентували виставку картин українських художників «Натхненні Пінзелем в Годовиці». Її мета – привернути увагу до унікальної пам’ятки архітектури 18 століття – Храму Всіх Святих в селі Годовиця на Львівщині.

У будівництві костелу брали участь відомі на весь світ майстри: архітектор Бернард Меритин та скульптор Іоан Георгій Пінзель. У 2012 році вівтар Храму Всіх Святих, створений Пінзелем, був навіть презентований у Луврі.

Проте зараз пам’ятка національного значення перебуває в аварійному стані: дах провалений, частково зруйновані стіни.

За словами народного депутата від «Слуги Народу» Ростислава Тістика, храм потребує термінової реставрації та консервації.

«Цей храм може потрапити до відбору проєктів Великої реставрації як програми Великого будівництва Президента України. На це є схвальні відгуки усіх комісій, представників експертів Львівщини. Область дуже багата своїми пам’ятками – на Львівщині їх налічується 8 тисяч з 30 тисяч, які є в Україні», – наголосив Ростислав Тістик.

Ініціаторка проєкту «Під зорею Пінзеля» Івона Лобан пояснила, чому цей костел є дуже визначним для України.

«До сьогоднішнього дня жодна країна Східної Європи не мала своїх виставок у Луврі. Саме Україна презентувала Пінзеля в Луврі. І саме там знаходилися його творіння. Прошу всіх, хто може долучитися – народних депутатів, голів комітетів – допомогти в реставрації цієї унікальної пам’ятки», – додала Івона Лобан.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy