Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У ВР проголосували за виплату компенсацій українцям, які самостійно відремонтували пошкоджене в результаті війни житло

  • 451
У ВР проголосували за виплату компенсацій українцям, які самостійно відремонтували пошкоджене в результаті війни житло

5 жовтня депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт №10063 про зміни до Закону № 2923-IX, яким регулюється порядок виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджене, або зруйноване в результаті російської агресії. Основна зміна – розширення форм компенсації, по яких можна претендувати на виплату по програмі єВідновлення: відтепер її зможуть отримати і ті українці, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Запуск цього етапу єВідновлення ми планували давно, адже було багато відповідних запитів від громадян, які зробили ремонт житла самотужки – щоб в ньому можна було хоч якось жити, або щоб воно не зруйнувалося ще більше. Вони так само претендують і мають право на компенсацію як і ті українці, що дочекалися державної компенсації», – пояснила народна депутатка.

За її словами, виплати по новій формі компенсацій почнуть здійснюватися з 1 січня 2024 року. Компенсаційний механізм буде таким самим, як і по інших категоріях єВідновлення – заяву потрібно буде подати через Дію, потім її розгляне комісія та визначить розмір виплати.

При цьому очільниця партії «Слуга Народу» наголосила, що це далеко не останнє розширення форм програми компенсацій єВідновлення – у Міністерстві вже працюють над наступним розширенням програми і згодом почнуть компенсувати пошкодження житла жителям окупованих територій. Крім цього, програму будуть вдосконалювати і за рекомендаціями громад, для чого вже зараз з ними проводять відповідні публічні консультації.

«Вирішувати, що необхідно змінити в програмі, щоб вона працювала ефективніше, потрібно виключно за участю громад. Для цього ми проводимо з ними публічні консультації, під час яких обмінюємося оцінками проєкту і ідеями щодо його покращення не лише з авторами відповідного Закону, а і з представниками профільних міністерств, народними депутатами і, що головне – безпосередньо з громадянами, житло який пошкоджено або зруйновано», – підсумувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, в рамках першого етапу державної програми єВідновлення українцям було виплачено вже 1,5 млрд гривень. Йдеться про компенсації на ремонти квартир та будинків, сума відновлення яких не перевищує 200 тис. грн. Також вже сформовано перші 100 житлових сертифікатів загальною сумою в 151 млн гривень, за які українці, чиє житло знищене в результаті в результаті збройної агресії рф, зможуть придбати нове. Йдеться про отримання нових квартир або будівництво приватних будинків.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy