У влади є чітка стратегія реформування судоустрою
- 6510
Відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, розвиток органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки, ідея створення комісії з питань етики та доброчесності при Вищій раді правосуддя – у влади є стратегія реформування судоустрою.
Про це зазначив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу ICTV.
За його словами, судова реформа є однією з найбільш складних, адже спеціальний статус судової гілки влади створює цілу низку стандартів, які мають бути дотримані.
«Перші кроки вже зроблено. Зокрема, при Президентові України була створена Комісія з питань правової реформи, яка напрацювала проєкт Стратегії розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки. Тут комплексно представлена аналітика наявних проблем та діагностика того, що і як потрібно змінити. Крім цього, ми намагалися створити комісію з питань етики та доброчесності при Вищій раді правосуддя, скоротити кількість суддів Верховного Суду із 200 до 100 та інше. Однак Конституційний Суд України визнав неконституційними положення закону про судову реформу (реєстр. № 1008), внесеного Президентом у серпні 2019-го до парламенту», – пояснив він.
До того ж Президентом був зареєстрований законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (реєстр. 3711-д), який буде розглядатися парламентом України цього тижня. Також цього тижня Рада розгляне ще три законопроєкти, які частково вирішують зазначені проблеми.
Окрім того, важливо також:
◾систематизувати та підвищити якість законодавства. Для цього вже розроблено План законопроєктної роботи Верховної Ради України на 2021 рік і середньострокову стратегію розвитку законодавства.
◾розібратися із системою вищої юридичної освіти: як вона повинна функціонувати, щоб мати надзвичайно якісних фахівців у сфері права.