Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У Святогірську запрацював центр допомоги біженцям - Володимир Воронов

  • 7088
У Святогірську запрацював центр допомоги біженцям - Володимир Воронов

На Донеччині почав працювати потужний центр надання допомоги біженцям. Звідки йдуть вантажі, чим допомагають людям та куди звертатися розповідає народний депутат від фракції “Слуга Народу” Володимир Воронов.

Днями велику партію гуманітарного вантажу через всю країну доставили до Святогірська. Складно було це зробити?

Не легко, вантаж везли з Чернівців, і я дякую усім, хто долучився та без кого ця місія була б неможливою. Тому я хочу окремо згадати кожного. Дякую  співробітникам Чернівецької ОДА та особисто Богдану Ковалюку, а також людям з гуманітарного штабу Чернівецької ВЦА. Я вдячний своїм колегам народним депутатам зі “Слуги Народу”, заступниці голови фракції Юлії Гришиній, голові обласної організації партії “Слуга Народу” Олені Лис, а також Максиму Павлюку, Сергію Буніну, Олексію Красову, Валерію Колюху, Михайлу Ананченко, Ігорю Лису. 

Окремо хочу подякувати нашому колезі Володимиру Жаровському й великій дружній команді на Донеччині – Дмитру Климовичу, Володимиру Алдохіну, Олександру Міщенку, волонтерам, які допомагали завантажувати машину, особливо Григорію Пригебі. Я вдячний водіям, які за добу привезли вантаж та митникам, які допомагають швидко доправляти гуманітарну допомогу. І звичайно величезна подяка всім західним партнерам, які доправили все необхідне в Україну.

Хто займається відправкою допомоги з західних областей на схід, до кого можна звертатися?

Разом з народними депутатами зі “Слуги Народу” ми створили у Чернівцях Південно-західний координаційний центр. Він займається збиранням та відправкою гуманітарних вантажів. Власне це всі ті люди, яких я вже згадав. Завантаження та відправку гуманітарної допомоги, яку днями отримав Святогірськ, мені довелося координувати особисто на місці у Чернівцях. Це набагато пришвидшує процес та дозволяє оперативно розв’язувати проблеми, які виникають.

Яка зараз ситуація у Святогірську? Чи багато біженців?

За останніми даними, загалом у Святогірській та сусідній Лиманській громадах до 20 тис. біженців. Для розуміння, наскільки це багато: до війни у Святогірську мешкало до 5 тис. людей, зараз їхня кількість подвоїлася. 

Переважно це жінки й діти, які тікали від обстрілів. Виїжджали хто як міг, часто без речей, засобів гігієни, запасу продуктів. Саме це їм зараз потрібно, і ми намагаємося допомогти кожному.

Де люди можуть отримати допомогу?

У Святогірську ми створили Центр підтримки біженців та переселенців на базі нашого проєкту Emerland. До війни у нас були величезні плани розвитку Святогірської та Лиманської громад – створення інфраструктурного, освітнього, туристичного та IT-кластерів. Але зараз у пріоритеті допомога біженцям, тож Emerland довелося перепрофілювати. Всі, хто потребує допомоги, отримають її у нашому Центрі на вул. Шевченка, 125 А, телефонувати можна за номером 050 976 3379.

На що можуть розраховувати біженці?

На все, що потрібно для життя. Перш за все це продукти – крупи, консерви, олія, овочі та фрукти, молоко тривалого зберігання, дитяче харчування. Полиці магазинів майже порожні, залишилися тільки дорогі позиції, тому ми намагаємося максимально закрити цю потребу. Є великий запит на медикаменти, зокрема на протизастудні препарати, засоби гігієни, одяг та взуття.

Ця допомога важлива ще й тим, що люди відчули – вони не кинуті, вони потрібні, про них дбають. Навіть у найгарячіших точках, за будь-яких обставин ми говоримо: ми з вами, ми допоможемо. Зараз для людей це також дуже важливо.

Звідки йде гуманітарна допомога?

Це різні джерела – й те, що зібрали українці, й міжнародна благодійна допомога. Загалом нам вдалося зібрати вже майже 30 т вантажу й ми працюємо над цим далі. Плануємо відправити на схід до 100 т гуманітарної допомоги.

Тобто ця допомога надходитиме регулярно?

Сподіваюся, що нам вдасться налагодити постачання на постійній основі й біженці отримають все, що їм необхідно.  Я вірю, що доброго у світі більше, й усіх, хто може допомогти, закликаю долучитися до нашої ініціативи. Приходьте, телефонуйте, ми раді будь-якій допомозі. Разом ми сила і ми обов’язково переможемо!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy