Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У «Слузі Народу» планують повністю модернізувати водну інфраструктуру

  • 6560
У «Слузі Народу» планують повністю модернізувати водну інфраструктуру

Представники «Слуги Народу» подали до Верховної Ради законопроєкт, що дозволить створити спеціальний фонд розвитку внутрішніх водних шляхів, гроші з якого підуть на модернізацію інфраструктури водного транспорту.

Про це сказав член Комітету з питань транспорту та інфраструктури Артем Ковальов під час річкового промотуру на теплоході «Ракета» з Києва до Київського моря разом із народними депутатами, представниками Мінінфраструктури, Міністерства культури та інформаційної політики і Державного агентства розвитку туризму.

«Ми плануємо внести зміни до Бюджетного кодексу і фактично цим законопроєктом створюємо спеціальний фонд. Інфраструктура водного транспорту зношена майже на 75-80% і потребує суттєвої модернізації. Кошти з цього фонду насамперед будуть спрямовані на модернізацію річкової інфраструктури, на навігацію, на днопоглиблення та ремонт шлюзів. Таким чином річкова інфраструктура заживе новим життям. Сподіваємось, зможемо виділяти на ці цілі до 1 млрд грн щороку», – переконаний член комітету.

Водночас Артем Ковальов зауважив, що на сьогодні пасажирські перевезення річкою економічно невигідні. Саме тому потрібно напрацювати план відновлення пасажирських перевезень, щоб, з одного боку, зробити їх дешевшими для пасажирів, а з іншого – рентабельними для бізнесу.

Він також нагадав, що Верховна Рада вже ухвалила законопроєкт про внутрішній водний транспорт, що дав старт річковим перевезенням і поштовх для створення ринку вантажних і пасажирських перевезень, створення інфраструктури для галузі.

«У всьому світі річкові перевезення – найдешевший та найекологічніший спосіб доставки вантажів. Маючи в Україні три великі судноплавні річки, ми можемо суттєво зменшити вартість логістики для бізнесу, розвиваючи річковий транспорт. В ухваленому законі ми надали учасникам ринку певні пільги. Зокрема, прибрали плату за шлюзування, частину портових зборів, що точно допоможе знизити собівартість перевезень», – розповів народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy