У «Слузі Народу» не пропонували відтермінувати обов’язковий дубляж фільмів українською мовою – Денис Маслов
- 5078
Фракція «Слуга Народу» не вносила жодних пропозицій щодо скасування закону про забезпечення функціонування української мови як державної, ухвалений в 2019 році. Також відсутні пропозиції щодо перегляду норм цього закону, які стосуються відтермінування норми про обов’язковий дубляж українською всіх фільмів чи серіалів на телебаченні після 16 липня.
На цьому наголосив народний депутат від «Слуги Народу» та член парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.
За його словами, окремі депутати пропонували лише різні варіанти роботи мовного закону з точки зору термінів. Водночас у порядку денному таких пропозицій немає.
«Я розглянув цей законопроєкт. Не бачив там жодного відтермінування закону, норм, які стосуються забезпечення функціонування української мови як державної, що саме і запроваджує всі необхідні вимоги. Його там просто немає», – сказав він.
Денис Маслов уточнив, що на розгляд парламенту планувалося внести декілька додаткових змін до законів для забезпечення незалежності Нацради з питань ТБ і радіомовлення. Наприклад, однією з правок передбачається визначити, що вимоги до створення телепрограм та до телеорганізацій встановлюються виключно законодавством про телерадіомовлення. При цьому мовлення відбувається лише державною мовою.
«Що стосується кінематографії, то це взагалі окремий закон. Це стаття 6, яка чітко говорить, що питання мови застосовується згідно з законом про забезпечення функціонування української мови як державної. В тому ж законі про кінематографію, який регулює питання розповсюдження та створення фільмів на території Україні, є посилання на закон, який жодним чином не змінюється сьогоднішнім законопроєктом, що мав би розглядатися на комітеті», – зазначив Маслов.
Згідно з пропозиціями парламентарів, мовний омбудсмен стежитиме за дотриманням норм мовного законодавства, а Нацрада з питань ТБ і радіомовлення – за дотримання законодавства телерадіомовниками.
«Якщо зараз є порушення мовного питання в телеефірах, хто має право притягнути до відповідальності і яким чином? Я поясню: Нацрада не може притягати. Вона керується законом про телебачення та радіомовлення. І санкції – попередження та позбавлення ліцензії – передбачені саме цим законом. Тому Нацрада, якщо буде порушення закону про мову, не зможе такий канал позбавити ліцензії, якщо цього не буде передбачено в самому законі», – наголосив Денис Маслов.
Але сьогодні Верховна Рада вирішила розпочати розгляд законопроєкту №4107, спрямований на зміцнення інституційної спроможності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення без внесення додаткових змін. Тож колізії між різними законами у медіасфері залишаються неврегульованими.