Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У Раді ініціюють звільнення від оподаткування імпортованих товарів для розмінування на період воєнного стану

  • 179
У Раді ініціюють звільнення від оподаткування імпортованих товарів для розмінування на період воєнного стану

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкти №11258, №11259 про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо звільнення від оподаткування ПДВ та мита операцій з ввезення товарів для потреб виробництва або ремонту машин механізованого розмінування.

Про це повідомив один з ініціаторів законопроєктів, народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Олександр Горенюк.

Як наголосив парламентар, на сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Близько 174 тис. км² залишаються замінованими, і через триваючі бойові дії площа території мінного забруднення зростатиме швидше за обсяг розмінованих територій.

«Міни та інші вибухові залишки війни становитимуть загрозу ще протягом десятиліть, що є значною перешкодою для відновлення України та стійкого економічного розвитку. За інформацією ДСНС, один сапер вручну розміновує 10 м² за день, у той час як машина може розмінувати до 5000 м² за зміну. Тому важливою складовою ефективного розмінування є широке використання механізованого розмінування», – акцентує Олександр Горенюк.

Він нагадав, шо основними виробниками транспортних засобів механізованого розмінування є 7 країн, зокрема Хорватія, Словаччина, Велика Британія.

«Законопроєкти №№ 11258, 11259 створюють умови для вітчизняного виробництва», – звертає увагу парламентар.

В Україні, повідомив він, наразі функціонують кілька підприємств, які намагаються виробляти подібні машини всередині країни. Однак, на сьогодні в Україні сертифіковано лише 1 машину механізованого розмінування, яка зібрана українським підприємством з комплектуючих, ввезених з Хорватії.

Як пояснив парламентар, причина в тому, що на цьому етапі виробництво машин механізованого розмінування потребує іноземних складових (електроніка, зв’язок, двигун), без яких виробництво є неможливим.

«Законопроєкти №№ 11258, 11259 передбачають звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, у тому числі машинокомплектів), що ввозяться для виробництва та ремонту машин. Таким чином створюються сприятливі умови для виробництва машин механізованого розмінування, створюються додаткові робочі місця, здешевлюється вартість кінцевої продукції, а головне – пришвидшуються темпи розмінування нашої країни», – резюмував Олександр Горенюк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy