У Раді ініціюють звільнення від оподаткування імпортованих товарів для розмінування на період воєнного стану
- 295
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкти №11258, №11259 про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо звільнення від оподаткування ПДВ та мита операцій з ввезення товарів для потреб виробництва або ремонту машин механізованого розмінування.
Про це повідомив один з ініціаторів законопроєктів, народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Олександр Горенюк.
Як наголосив парламентар, на сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Близько 174 тис. км² залишаються замінованими, і через триваючі бойові дії площа території мінного забруднення зростатиме швидше за обсяг розмінованих територій.
«Міни та інші вибухові залишки війни становитимуть загрозу ще протягом десятиліть, що є значною перешкодою для відновлення України та стійкого економічного розвитку. За інформацією ДСНС, один сапер вручну розміновує 10 м² за день, у той час як машина може розмінувати до 5000 м² за зміну. Тому важливою складовою ефективного розмінування є широке використання механізованого розмінування», – акцентує Олександр Горенюк.
Він нагадав, шо основними виробниками транспортних засобів механізованого розмінування є 7 країн, зокрема Хорватія, Словаччина, Велика Британія.
«Законопроєкти №№ 11258, 11259 створюють умови для вітчизняного виробництва», – звертає увагу парламентар.
В Україні, повідомив він, наразі функціонують кілька підприємств, які намагаються виробляти подібні машини всередині країни. Однак, на сьогодні в Україні сертифіковано лише 1 машину механізованого розмінування, яка зібрана українським підприємством з комплектуючих, ввезених з Хорватії.
Як пояснив парламентар, причина в тому, що на цьому етапі виробництво машин механізованого розмінування потребує іноземних складових (електроніка, зв’язок, двигун), без яких виробництво є неможливим.
«Законопроєкти №№ 11258, 11259 передбачають звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, у тому числі машинокомплектів), що ввозяться для виробництва та ремонту машин. Таким чином створюються сприятливі умови для виробництва машин механізованого розмінування, створюються додаткові робочі місця, здешевлюється вартість кінцевої продукції, а головне – пришвидшуються темпи розмінування нашої країни», – резюмував Олександр Горенюк.