У Раді ініціюють заборону джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду
- 235
272 голоси «за». Верховна Рада України у першому читанні ухвалила урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду» № 11024.
Про це повідомила народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Овчинникова.
Парламентарка наголосила на важливості цієї законодавчої ініціативи.
«Джипінг на природоохоронних територіях завдає шкоду екосистемі, починаючи від вихлопних газів, шуму, який лякає диких тварин, і закінчуючи ерозією ґрунту, знищенням рослини та тварин, руйнуванням природного вигляду ландшафту. На морському узбережжі, де влаштовують перегони, знищуються місця гніздування багатьох видів навколоводних птахів, а в Карпатах – місця нересту і розвитку амфібій, занесених до Червоної книги України», – акцентувала Юлія Овчинникова.
Як зазначила народна депутатка, законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» в частині встановлення додаткових обмежень для забезпечення захисту територій та об’єктів природно-заповідного фонду України від негативного впливу внаслідок експлуатації механічних транспортних засобів (так званого «джипінгу») та зменшення антропогенного навантаження на ці території та об’єкти. А також внести низку інших нормативних змін, спрямованих на збереження об’єктів природно-заповідного фонду та поліпшення збереження рідкісних і зникаючих видів грибів.
Парламентарка повідомила, що відповідно до законопроєкту залишається можливість використання транспорту у випадках, передбачених нормами чинного законодавства, а саме: на дорогах загального користування, вулицях і дорогах населених пунктів, автомобільних дорогах на приватних територіях тощо.
«Під час повномасштабної агресії питання збереження довкілля звучить особливо актуально. Коли в зоні активних бойових дій і на тимчасово окупованих територіях агресор знищує нашу природу, ми маємо максимально забезпечити її збереження на підконтрольній території для того, щоб відновити втрачене після перемоги», – наголосила Юлія Овчинникова.