Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У Раді ініціюють відновлення обов’язкової військової підготовки офіцерів запасу медичної служби

  • 166
У Раді ініціюють відновлення обов’язкової військової підготовки офіцерів запасу медичної служби

Відновити обов’язкову військову підготовку для офіцерів запасу медичної служби серед студентів медичних і фармацевтичних спеціальностей: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13276. Це має вирішити проблему нестачі медиків в Збройних силах України.

Про це повідомив автор законопроєкту, народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Один з наслідків повномасштабної війни – дефіцит медичних кадрів у ЗСУ, зокрема, фахівців військово-медичних і військово-фармацевтичних напрямів. Зрозуміло, що до війни не була потрібна така велика кількість медиків в армії. Необхідно впроваджувати зміни до системи медичної освіти, які дозволять надати медпрацівникам знання військової підготовки», – зазначив парламентар.

За його словами, на сьогодні підготовку офіцерів запасу медичної служби здійснюють кафедри медицини катастроф та військової медицини у 29 закладах вищої освіти. Водночас лише в чотирьох із них функціонують військові навчальні підрозділи.

«Наразі навчання за програмою офіцера запасу є добровільним і переважно доступне для студентів-контрактників. Серед студентів-бюджетників його проходять лише ті, хто уклав контракт з Міноборони. Це призвело до того, що лише 5% студентів-медиків проходять таке навчання», – зауважив Радуцький.

Законопроєкт, акцентував він, передбачає поновлення роботи наявних або створення нових кафедр військової підготовки у закладах вищої освіти. У разі його підтримки парламентом, зміни наберуть чинності з початку 2026 року. Планується, що вже з наступного року кількість студентів, які проходитимуть військову підготовку за цією програмою, сягне майже 4,3 тис. з подальшим щорічним зростанням.

«Сьогодні від знань та підготовки медпрацівників, які працюють у стабпунктах та прифронтових медзакладах, залежить життя поранених захисників. Завдання держави – забезпечити ЗСУ достатньою кількістю підготовлених фахівців медичної служби. Це дозволить системно сформувати кадровий резерв медслужби та підвищити рівень надання медичної допомоги на фронті», – резюмував Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy