У Раді ініціюють посилення боротьби з корупцією: Сергій Іонушас про новий законопроєкт
- 151
Парламент продовжує впроваджувати міжнародні стандарти у національне законодавство, згідно з рекомендаціями Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Одним із результатів цієї діяльності став законопроєкт №11443 стосовно посилення боротьби з підкупом у міжнародних ділових операціях, зареєстрований у Верховній Раді.
Про це повідомив автор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.
«Одним з обов’язкових кроків на шляху до членства в ОЕСР є ратифікація Конвенції цієї організації про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Ця Конвенція також є одним з найвищих антикорупційних стандартів, необхідних для наближення України до членства в ЄС», – акцентував парламентар.
За його словами, документ став результатом співпраці членів комітету, Міністерства юстиції та антикорупційних органів України.
«Його розробили на основі результатів відрядження делегації Верховної Ради до штаб-квартири ОЕСР та робочих груп за участю керівництва Мін’юсту, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України», – поінформував Іонушас.
Він зазначив: законопроєкт спрямований на підвищення відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення, що є важливим кроком у зміцненні довіри міжнародної спільноти до України.
«В Україні має бути запроваджений інститут заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб за вчинення підкупу іноземних посадових осіб. Це новий інститут для нашої держави, проте у таких розвинутих країнах, як США, Франція, Німеччина це є стандартом», – наголосив очільник комітету.
Як пояснив Іонушас, законопроєкт передбачає запровадження окремої відповідальності юридичних осіб. Також встановлююються правила застосування заходів кримінально-правового характеру, збільшуються розміри штрафів та надається можливість застосування додаткових (нефінансових) заходів, таких як – тимчасові обмеження діяльності юридичних осіб.
Окрім того, додав парламентар, зміни до Кримінального процесуального кодексу України регламентують здійснення кримінального провадження щодо застосування цих заходів у спеціальному порядку.
«Запропоновані реформи – це перші кроки на шляху України до членства в ОЕСР та впровадження світових стандартів бізнес-спільноти», – підсумував Сергій Іонушас.