Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У ПАРЄ підтримують заяву на захист інтересів України

  • 5387
У ПАРЄ підтримують заяву на захист інтересів України

Українська делегація на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи збирає підписи під заявою про провокації Російської Федерації.

На вечірній сесії ПАРЄ 19 квітня керівник Постійної делегації України Марія Мезенцева від імені української делегації заявила: «Наразі кордони України оточують близько 100 тисяч російських військових, постійно порушується режим припинення вогню на Донбасі. І це не лише загроза українській території, українській незалежності – це загроза Раді Європи й правам людини».

На підтримку України за ініціативою представника литовської делегації Емануеліса Зінгериса створено спільну Заяву членів Парламентської асамблеї Ради Європи про провокації Російської Федерації та ескалацію військових дій.

Зокрема у заяві йдеться про збільшення кількості порушень режиму припинення вогню з боку угрупувань, яких підтримує Росія, зростання кількості жертв та нарощування військових сил біля українських кордонів.

«Заява демонструє розуміння, що толерувати поведінку РФ не можна. Документ закликає агресора припинити провокації, зупинити блокаду Керченської протоки, припинити ескалацію конфлікту на Сході та виконувати взяті на себе зобов’язання в межах принципів ОБСЄ», – розповідає член української делегації, народний депутат фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.

За її словами, заява також доводить єдність позиції Асамблеї у широкому форматі, а не тільки Балтік+ щодо необхідності забезпечити повагу до міжнародного права, цінностей та стандартів Ради Європи у контексті підтримки України як суверенної та територіально цілісної держави.

Марія Мезенцева повідомила, що окрім України заяву вже підписали делегації Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії та Азербайджану.

«Сьогодні продовжуємо збирати підписи під короткою версією документу – Written declaration, яка буде зареєстрована і направлена до Бюро ПАРЄ, Комітету міністрів та генеральної секретарки Ради Європи», – сказала Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy