Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У ПАРЄ підтримують ініціативу України визнати рф державою-спонсором тероризму

  • 84
У ПАРЄ підтримують ініціативу України визнати рф державою-спонсором тероризму

Юридичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи підтримав правки української сторони до резолюції «Правові та правозахисні аспекти агресії рф проти України», до якої додадуть пункт про визнання росії спонсором тероризму. Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», Віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко.

«ПАРЄ закликає країни-члени визнати рф державою-спонсором тероризму. Нашу правку до резолюції підтримав юридичний комітет Асамблеї. За неї голосуватимуть вже в червні», – зазначила Хоменко.

За її словами, резолюція фіксує підтримку створення Спеціального трибуналу та забезпеченні відповідальності за злочин агресії та інші міжнародні злочини рф, а також компенсації за шкоду, заподіяну агресією рф, та забезпечення виконання вимог про компенсацію, поданих Україною та окремими жертвами.

Крім того, резолюція містить пункт про притягнення до відповідальності «групи Вагнера» та інших російських маріонеток за скоєні ними злочини, визнаючи їх терористичними організаціями.

«Завдяки злагодженій роботі української сторони та за підтримки наших міжнародних колег, вдалося посилити резолюцію, додавши правки. Зокрема заклик до держав-членів, а також інших держав розглянути питання про внесення рф до переліку держав-спонсорів тероризму», – зауважила Віцепрезидентка ПАРЄ.

Також за ініціативою України до резолюції внесуть заклик до держав-членів та держав-спостерігачів, а також ЄС та G7 створити Реєстр осіб, які допомагають рф ухилятися від санкцій або обходити їх.

«У частині про Спеціальний трибунал додали норму, що головні злочинці рф –  глава держави, глава уряду та міністр закордонних справ, на яких поширюються особисті імунітети за міжнародним правом у зв’язку з їхніми посадами, – не зможуть уникнути відповідальності за скоєні рф злочини», – пояснила Хоменко.

Вона додала, що питання особистих імунітетів буде залишено на розсуд суддів спеціального трибуналу з урахуванням практики інших міжнародних кримінальних трибуналів та прецедентів у міжнародному праві.

«Ухвалення цієї резолюції та рекомендації під час червневої сесії ПАРЄ слугуватиме ключовим кроком на шляху до створення Спецтрибуналу та забезпечення активної участі Ради Європи у цьому процесі», – підсумувала Хоменко.

Нагадаємо, у липні 2023 року ПА ОБСЄ визнала рф державою спонсором-тероризму, а ПВК «Вагнер» – терористичною організацією.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy