Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У ПАРЄ офіційно створили платформу, що опікуватиметься питаннями українських дітей – Олена Хоменко

  • 43
У ПАРЄ офіційно створили платформу, що опікуватиметься питаннями українських дітей – Олена Хоменко

У Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно створено постійну платформу, що опікуватиметься розв’язанням проблем, з якими стикаються українські діти в Україні, за кордоном, на тимчасово окупованих територіях і в депортації. До нетворку увійдуть представники 46 країн-членів Ради Європи.

Про це повідомила ініціаторка створення платформи, народна депутатка від фракції «Слуга Народу», віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко.

Як зазначила парламентарка, одне з найголовніших завдань створеної платформи – пошук ефективних механізмів повернення наших депортованих дітей і покращення динаміки повернення у співпраці з платформою Bring Kids Back UA.

За словами Хоменко, нетворк моніторитиме виконання країнами-членами Ради Європи рекомендацій резолюції, яка була ухвалена у січні щодо становища українських дітей.

«Ці рекомендації включають ухвалення парламентами країн-членів РЄ декларацій із засудженням депортації українських дітей і визнанням її геноцидом; запровадження санкцій проти осіб, причетних до депортації, а також до незаконного усиновлення чи встановлення опіки. Крім того, має бути створений єдиний реєстр таких осіб, що гармонізує політику санкцій між державами-членами Ради Європи», – уточнила народна депутатка.

Вона повідомила, що партнери будуть залучатися і до протидії російській пропаганді, яка виправдовує депортацію українських дітей.

«Нетворк об’єднав парламентарів ПАРЄ, він буде на постійному зв’язку з міжнародними організаціями, структурами ООН, зокрема Управлінням верховного комісара ООН з прав людини, ЮНІСЕФ, Комітетом ООН з прав людини, з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Ця платформа буде сприяти інтенсифікації роботи цих організацій в питанні повернення депортованих українських дітей, їхній реабілітації та реінтеграції», – зазначила парламентарка.

Крім того, додала вона, нетворк також опікуватиметься захистом прав дітей, переміщених всередині України та до країн-членів Ради Європи.

«Має бути покращений доступ до освіти та медичних послуг, зокрема, лікування та психологічної підтримки дітей, які постраждали від війни. Адаптація українських дітей-переселенців повинна відбуватися без відмови від національної ідентичності, тобто діти мають зберігати свою мову та культуру», – акцентувала Хоменко.

Ще одне завдання, розповіла парламентарка, – налагодити обмін інформацією з Україною щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були евакуйовані до держав-членів Ради Європи.

«Робота нетворку вестиметься в координації з українськими органами влади, міжнародними організаціями, громадянським суспільством та всіма зацікавленими сторонами», – наголосила Олена Хоменко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy