У ПАРЄ офіційно створили платформу, що опікуватиметься питаннями українських дітей – Олена Хоменко
- 83
У Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно створено постійну платформу, що опікуватиметься розв’язанням проблем, з якими стикаються українські діти в Україні, за кордоном, на тимчасово окупованих територіях і в депортації. До нетворку увійдуть представники 46 країн-членів Ради Європи.
Про це повідомила ініціаторка створення платформи, народна депутатка від фракції «Слуга Народу», віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко.
Як зазначила парламентарка, одне з найголовніших завдань створеної платформи – пошук ефективних механізмів повернення наших депортованих дітей і покращення динаміки повернення у співпраці з платформою Bring Kids Back UA.
За словами Хоменко, нетворк моніторитиме виконання країнами-членами Ради Європи рекомендацій резолюції, яка була ухвалена у січні щодо становища українських дітей.
«Ці рекомендації включають ухвалення парламентами країн-членів РЄ декларацій із засудженням депортації українських дітей і визнанням її геноцидом; запровадження санкцій проти осіб, причетних до депортації, а також до незаконного усиновлення чи встановлення опіки. Крім того, має бути створений єдиний реєстр таких осіб, що гармонізує політику санкцій між державами-членами Ради Європи», – уточнила народна депутатка.
Вона повідомила, що партнери будуть залучатися і до протидії російській пропаганді, яка виправдовує депортацію українських дітей.
«Нетворк об’єднав парламентарів ПАРЄ, він буде на постійному зв’язку з міжнародними організаціями, структурами ООН, зокрема Управлінням верховного комісара ООН з прав людини, ЮНІСЕФ, Комітетом ООН з прав людини, з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Ця платформа буде сприяти інтенсифікації роботи цих організацій в питанні повернення депортованих українських дітей, їхній реабілітації та реінтеграції», – зазначила парламентарка.
Крім того, додала вона, нетворк також опікуватиметься захистом прав дітей, переміщених всередині України та до країн-членів Ради Європи.
«Має бути покращений доступ до освіти та медичних послуг, зокрема, лікування та психологічної підтримки дітей, які постраждали від війни. Адаптація українських дітей-переселенців повинна відбуватися без відмови від національної ідентичності, тобто діти мають зберігати свою мову та культуру», – акцентувала Хоменко.
Ще одне завдання, розповіла парламентарка, – налагодити обмін інформацією з Україною щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були евакуйовані до держав-членів Ради Європи.
«Робота нетворку вестиметься в координації з українськими органами влади, міжнародними організаціями, громадянським суспільством та всіма зацікавленими сторонами», – наголосила Олена Хоменко.