Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті створили ТСК для розслідування фактів сексуального насильства, скоєного окупантами в Україні

  • 556
У парламенті створили ТСК для розслідування фактів сексуального насильства, скоєного окупантами в Україні

Верховна Рада підтримала створення парламентської Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії рф проти України (проєкт постанови №7645).

Головою ТСК обрано народну депутатку від «Слуги Народу», лідерку руху «Зе!Жінки» Марину Бардіну.

«Комісія розслідуватиме факти сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії росії проти України, а також ініціюватиме питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні сексуального насильства. Зокрема йдеться про міжнародний розшук таких осіб та здійснення співробітництва за принципом універсальної юрисдикції», – пояснила Марина Бардіна.

До складу комісії увійшли також народні депутатки від «Слуги Народу» Оксана Гринчук, Олена Копанчук, Олена Криворучкіна, Олена Лис, Галина Михайлюк, Олена Мошенець, Роксолана Підласа та представниці інших фракцій.

Марина Бардіна нагадала, що за даними Генеральної прокуратури України, наразі зареєстровано 34 723 злочинів агресії та воєнних злочинів лише за період повномасштабного вторгнення РФ.

За її словами, Кримінальний Кодекс України містить статті, що можуть бути застосовними до випадків сексуального насильства, що пов’язане зі збройним конфліктом.

«Це стаття 433: кримінальна відповідальність за насильство над населенням у районах воєнних дій. А також стаття 438: кримінальна відповідальність за порушення законів та звичаїв ведення війни, що включає в себе жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням. Загалом, покарання за ці злочини передбачене у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років. У роботі ТСК ми плануємо зосередитись не лише на розслідуванні фактів сексуального насильства з боку військових і найманців РФ, а й на тому як допомогти постраждалим особам реабілітуватися та відновити свої життєві ресурси після пережитого», – підсумувала Марина Бардіна.

Членкиня ТСК Галина Михайлюк наголосила, що згідно з нормами міжнародного права, сексуальне насильство під час війни є забороненим і входить до складу таких міжнародних злочинів як воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид.

«Акти сексуального насильства передбачають зобов’язання держави вжити всіх можливих заходів для проведення всебічного, неупередженого та ефективного розслідування, притягнення до кримінальної відповідальності винних у вчиненні сексуального насильства. Всі російські воєнні злочинці та їхнє топ-командування – як політичне, так і військове – повинно постати перед міжнародним трибуналом та Міжнародним кримінальним судом», – зазначила депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy