Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті працюють над продовженням реформи корпоративного управління

  • 189
У парламенті працюють над продовженням реформи корпоративного управління

Комунальні підприємства здебільшого управляються неефективно, а змінити ситуацію може їхня корпоратизація. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан.

«В Україні станом на 01.01.2024 зареєстровано 14012 комунальних підприємств, які мають суттєві недоліки порівняно з приватними. Вони менш прибуткові, менш ефективні та менш інноваційні, мають гіршу мотивацію та продуктивність персоналу, викривлюють конкуренцію на ринку. Не тільки суспільство, а й громади та держава потерпають від неефективної діяльності комунальних підприємств», – пояснив парламентар.

Він додав, що саме тому парламент працює над законопроєктом №5593-д, який є логічним продовженням реформи корпоративного управління.

За словами Мовчана, тільки 22% комунальних підприємств змогло забезпечити свою діяльність без зовнішнього фінансування, а близько 60% підприємств не звітують публічно про свою діяльність. Тобто наразі КП є збитковими, непрозорими, мають проблеми з кадровими призначеннями та корупційними ризиками.

«У звʼязку з цим виникає потреба у їх корпоратизації. Це дозволить покращити фінансовий контроль над діяльністю підприємств, захистити найманий менеджмент від оперативного втручання місцевих політиків тощо. Тому ми з командою вдосконалюємо законодавство в даній сфері», – підсумував народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy