Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті працюють над підвищенням доступності ліків

  • 213
У парламенті працюють над підвищенням доступності ліків

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 10384, який передбачає обов’язкове формування мінімального запасу ліків вітчизняного виробництва за помірною ціною.

Про це повідомив ініціатор законопроєкту, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.

«Законопроєкт зобов’яже національних дистриб’юторів забезпечувати постійну наявність мінімального асортименту ліків у роздрібній торгівлі. В умовах повномасштабної війни це особливо важливо та необхідно», – пояснив Радуцький.

Він нагадав, що команда Президента вже зробила низку кроків для того, щоб ліки стали доступнішими. Зокрема уряд зменшив вимоги щодо мінімальної площі аптек в селах, дозволив працювати мобільним аптечним пунктам, встановив референтні ціни на медичні препарати, які закуповуються за бюджетні кошти.

«Наступний крок – це формування запасу ліків в регіонах. Запит на вирішення цього питання ми отримуємо як від наших громадян на деокупованих та прифронтових територіях, так і від наших міжнародних партнерів», – зазначив голова профільного комітету.

За його словами, у країнах ЄС соціальна відповідальність закріплена в нормативних документах. Аналогічне положення передбачене у новій редакції закону «Про лікарські засоби».

Він додав, що закон почне діяти після закінчення війни, але вже зараз парламент працює над прискоренням запровадження деяких положень.

«Мова йде про постійну наявність обов’язкового мінімального асортименту медичних препаратів в аптеках українського виробництва. Це дозволить в кожному регіоні мати запас ліків за помірною ціною», – підсумував Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy