Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті очікують офіційні пропозиції змін до Конституції в частині децентралізації – Олександр Корнієнко

  • 9535
У парламенті очікують офіційні пропозиції змін до Конституції в частині децентралізації – Олександр Корнієнко

Від органів місцевого самоврядування пересічні українці чекають щоденної допомоги. Про це у Києві під час урочистостей до Дня місцевого самоврядування заявив перший заступник спікера Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

За його словами, високий рівень співпраці парламенту та місцевого самоврядування дозволяє втілювати низку корисних ідей. Завдяки цьому, зокрема, ухвалений унікальний бюджет для органів місцевого самоврядування на 2022 рік. А попереду очікується ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації.
«Ми завершили етап обговорення змін до Конституції – він був довготривалим. Перенесли зараз це обговорення в парламент. Очікуємо від Асоціації місцевого самоврядування офіційного фідбеку з тим, щоб далі робоча група, яка буде створена, ці зміни імплементувала в готовий текст проєкту», – сказав Олександр Корнієнко.

Перший віцеспікер розповів, що керівництво парламенту розглядає можливість оновити роботу консультативної дорадчої ради представників місцевого самоврядування при очільникові парламенту. Таким чином, голос місцевої влади народні депутати почнуть чути не лише в сесійній залі, а й в комітетах.

«В нас є певна ідея – ми незабаром представимо програму підсилення інституційної співпраці представників місцевого самоврядування з конкретними комітетами, з якими у них перетинаються інтереси. Не лише з одним комітетом. Це – бюджетний, податковий, інфраструктурний, правоохоронний комітети. Це ті комітети, де ми весь час спостерігаємо дискусії щодо тих чи інших законів, які можуть торкатися самоврядування», – наголосив він.

Олександр Корнієнко нагадав, що місцева влада – це «величезна армія». До неї входять не лише місцеві депутати, а й старости, службовці, працівники виконкомів, органів муніципальної безпеки.

«За чисельністю кількість тих, хто так чи інакше задіяні в місцевому самоврядуванні, наближається до кількості державних службовців. Насправді, це є великою можливістю для країни. І це великий виклик. Бо з реформою децентралізації дуже багато переноситься на місця – повноваження, можливості і кадровий потенціал», – зазначив перший віцеспікер.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy