Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті напрацьовують механізм відновлення української освіти на деокупованих територіях

  • 474
У парламенті напрацьовують механізм відновлення української освіти на деокупованих територіях

Сьогодні немає універсального рішення, як підтвердити кваліфікацію тих, хто здобув вищу освіту на тимчасово окупованих територіях, та у який саме спосіб відновлювати українську освіту після повної деокупації території України. Тому вже зараз профільний парламентський комітет працює над розв’язанням цих проблем.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час зустрічі з освітянами.

«Ми не визнаємо будь-які документи, видані на тимчасово окупованих територіях. Але зараз проблеми підтвердити базову середню освіту або професійну освіту тим, хто переїхав на підконтрольну територію, я не бачу», – сказав Бабак.

Він нагадав, що в Україні створені кваліфікаційні центри, у яких можна підтвердити професіональну освіту. А стосовно абітурієнтів з тимчасово окупованих територій діє правило – Україна не визнає їхнє свідоцтво про базову середню освіту, але визнає здобуті знання. У цьому випадку достатньо скласти іспити з української мови та історії України, щоб отримати державне свідоцтво.

«З підтвердженням диплома про вищу освіту важче. Наприклад, за українським законодавством майбутній медик має закінчити інтернатуру, це 1,5-2 роки практичної і теоретичної підготовки. Тому треба напрацювати механізм підтвердження знань для певних спеціальностей, таких як медики або фахівці з права», – констатував голова профільного комітету.

Водночас він запевнив, що Україна продовжує надавати дітям з тимчасово окупованих територій можливість здобувати освіту за українськими навчальними програмами.

Член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук підтвердив, що цьогоріч буде продовжені квоти на вступ до українських вишів абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

«Квота працювала минулого року і залишається під час вступної кампанії у 2023 році. Можливо, у неї внесуть певні зміни, щоб запобігти зловживанням при вступі, але у будь-якому випадку вона діятиме», – сказав Грищук.

Він додав, що у профільному комітеті вже заплановані слухання про розв’язання освітніх проблем на деокупованих територіях, а також про механізми підтвердження кваліфікації тих, хто здобув вищу освіту на тимчасово окупованих територіях.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy