Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті ініціюють підвищення відповідальності за порушення у будівництві

  • 5137
У парламенті ініціюють підвищення відповідальності за порушення у будівництві

Найближчим часом у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про підвищення відповідальності за порушення у сфері будівництва. Про це на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація» заявила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Законопроєкт стосується підвищення кримінальної та адміністративної відповідальності для всіх учасників будівельного процесу включно з посадовцями. Він вже ухвалений робочою групою правоохоронного комітету та скерований на попереднє погодження до Мін’юсту і Міністерства розвитку громад і територій. Після цього ми його обов’язково зареєструємо, щоб у вересні розглянути у першому читанні», – повідомила депутатка.

Вона нагадала, що 1 липня парламент у першому читанні проголосував за законопроєкт № 5655, який кардинально змінює правила у сфері будівництва.

«Всі учасники будівельного процесу працюватимуть виключно у єдиній державній електронній системі в сфері будівництва. Вхід до неї буде через державний портал «Дія». Тому можна буде відстежити, хто саме вносить той чи інший документ», – пояснила Шуляк.

Також вона зазначила, що після ухвалення цього законопроєкту органи місцевого самоврядування зможуть ефективніше контролювати самочинні будівництва.

«Ми впроваджуємо моніторинг забудови і пропонуємо, щоб це було обов’язком органів місцевого самоврядування. Результати моніторингу потраплять у публічну частину порталу в електронній системі, де кожен мешканець громади зможе ознайомитися з інформацією», – сказала Шуляк.

За її словами, місцева влада отримає право демонтувати об’єкт незаконного будівництва, якщо він буде визнаний самочинним.
«Ми надаємо місцевій владі дієві важелі для того, щоб наводити лад у галузі будівництва», – зазначила Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy