Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті ініціюють перегляд вартості адмінпослуг

  • 478
У парламенті ініціюють перегляд вартості адмінпослуг

Зниження надходжень до місцевих бюджетів через російську агресію призвели до недофінансування ЦНАПів, через що люди не можуть отримати якісні адмінпослуги. Проблему має вирішити законопроєкт № 4380 про адміністративний збір, який готують до першого читання.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Через повномасштабне російське вторгнення та значні втрати місцевих бюджетів місцева влада не може фінансувати ЦНАПи у повному обсязі, і ситуація з якістю надання адмінпослуг погіршується. До нашого комітету надходять численні звернення від органів місцевого самоврядування з проханням вплинути на ситуацію. Зокрема розглянути можливість змінити розмір плати за
адмінпослуги, який не переглядався з 1993 року», – пояснила Шуляк.

Вона додала, що зараз центрам надання адмінпослуг не вистачає коштів не тільки на зарплату працівникам, а й на елементарні витратні матеріали – папір, картриджі, офісну техніку.

«Окрім того, що ЦНАПи надають величезну кількість адмінпослуг, на них найближчим часом покладуть ще одну важливу функцію – прийняття повідомлень про зруйноване або пошкоджене житло для отримання компенсацій», – констатувала голова профільного комітету.

Вона нагадала, що Президент вже підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7198, який передбачає компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло. Сьогодні подано вже 360 тис. повідомлень, але їхня кількість постійно збільшується. І саме ЦНАПи оформлятимуть велику кількість таких повідомлень.

«В ситуації, коли центрам надання адмінпослуг не вистачатиме працівників та елементарних витратних матеріалів, людям проблематично буде подати повідомлення, щоб отримати компенсацію. А для тих, хто опинився без даху над головою, такі затримки занадто чутливі», – зазначила Шуляк.

За її словами, на базі комітету тривають дискусії, щоб врахувати побажання місцевої влади стосовно фінансування ЦНАПів та забезпечити людям право на отримання якісних адмінпослуг.

«У нас є запит місцевої влади, але ми розуміємо, що питання підняття цін на адміністративні послуги чутливе для людей. Тому ми розглядаємо всі можливі варіанти та напрацюємо правильне спільне рішення», – підсумувала очільниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy