Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У парламенті готують законопроєкт для збільшення кількості іноземних студентів в Україні

  • 5131
У парламенті готують законопроєкт для збільшення кількості іноземних студентів в Україні

Депутати планують збільшити кількість іноземних студентів на 20 тис. щороку. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» розповів народний депутат фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

«В Україні зараз навчаються більш ніж 70 тис. іноземних студентів, але є певні обмеження. Зараз є ініціатива комітету освіти та науки, яку ми найближчими тижнями будемо виносити на розгляд парламенту, щоб наші університети змогли зробити стрибок на зовнішні ринки», – сказав Сергій Бабак.

За його словами, сьогодні навчання іноземців в Україні дозволено лише двома мовами – українською та англійською. Тому українські навчальні заклади втрачають зовнішні ринки.

«Йдеться про те, щоб дозволити навчання в окремих групах іноземців будь-якою мовою. Наприклад, університети на Волині або у Львові можуть робити це польською мовою і забирати їхніх студентів до нас, а не віддавати наших туди. У Закарпатті навчати угорською, в Чернівцях румунською мовами, в Одесі болгарською мовою», – пояснює голова комітету.

За підрахунками депутатів, впровадження такої системи суттєво збільшить університетські бюджети.

«Ми порахували, що потенціал цього закону – це плюс 20 тис. студентів-іноземців. Щорічно це мінімум 1,2 млрд грн в бюджети університетів і плюс 4 млрд грн в бюджети місцевих громад. Треба дати університетам можливість заробляти», – вважає Сергій Бабак.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy