Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У Мінюсті розробляють варіанти суду над російськими військовими злочинцями

  • 839
У Мінюсті розробляють варіанти суду над російськими військовими злочинцями

Українські юристи намагаються задіяти декілька варіантів притягнення до відповідальності російського військово-політичного керівництва за скоєння військових злочинів в Україні. Про це заявив очільник Міністерства юстиції Денис Малюська в інтерв’ю українському Forbes.

“Офіс Генерального прокурора збирає всю інформацію та докази військових злочинів. Роль Міністерства юстиції та моя особисто – політичний та юридичний супровід”, – повідомив міністр.

За його словами, є декілька варіантів притягнення до відповідальності російських загарбників та особисто Путіна, але не всі вони є дієвими.

“Що можна зробити вже зараз? Російських солдатів, які потрапили в полон і порушили Женевську конвенцію, чекає суд і тюремне ув’язнення. На міжнародному рівні можна довести та притягнути до відповідальності військове керівництво, наприклад, генералів, які віддавали накази. Тут важливими є свідчення очевидців, задокументовані факти”, – переконаний Малюська.

За його словами, одним з механізмів може стати Міжнародний суд у Гаазі. Але процес буде тривалим.

“Потрібно розуміти, що це буде класичний судовий процес із усіма бюрократичними моментами, презумпцією невинності, сторонами захисту та звинувачення. Довести провину Путіна чи вищого керівництва буде складно. Генералів чи інших військових, які віддавали накази, притягнути до відповідальності реальніше”, – вважає міністр юстиції.

На його думку, за умов широкої міжнародної підтримки можна буде задіяти й інший механізм – спеціальний міжнародний трибунал, який розглядатиме військові злочини, скоєні в Україні.

“Якщо це буде коаліція із країн Європейського Союзу, США, Англії та України – це вже дієвий механізм. Це не швидкий процес, на створення такого суду може піти кілька років, але саме винесення вироку щодо злочинів агресії може пройти за місяць. Це вже підтверджений факт”, – констатує Малюська.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy