Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У межах Національного тижня читання у Верховній Раді відкрилася виставка книг від українських видавництв

  • 6130
У межах Національного тижня читання у Верховній Раді відкрилася виставка книг від українських видавництв

У межах загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання» у Верховній Раді запрацювала книжкова виставка до 30 річниці незалежності України. Участь у її відкритті взяли: голова парламенту Руслан Стефанчук, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, заступниця голови комітету Євгенія Кравчук, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Голова парламенту розповів, що на виставці представлено 300 книг понад 30 провідних українських видавництв.

«Читання книг є надзвичайно важливим. Останнім часом ми читаємо соцмережі, месенджери, клікбейтні заголовки в ЗМІ. А треба читати книги. Варто брати до уваги вислів: люди, які читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор», — наголосив Руслан Стефанчук.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що Національний тиждень читання триватиме з 13 по 19 грудня та стане можливістю залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також до української літератури та книговидання.

Депутатка розповіла про законодавчі ініціативи для підтримки книговидавництва, котрі планує ухвалити парламент наступного року.

«У 2022 році нам необхідно проголосувати за «книжкові» законопроєтки. Зокрема за законопроєкт, який вводить поняття книжкових сертифікатів для дітей з 14 років, запроваджує можливість компенсації оренди для книгарень. Також ми ініціюватимемо законопроєкт для боротьби з контрафактом, бо він нині убиває легальний бізнес книговидавництва в Україні. Крім того, потрібно запровадити податкові пільги для тих виробництв, які вкладають гроші в модернізацію», – розповіла Євгенія Кравчук.

Очільник гуманітарного комітету Микита Потураєв додав, що читання книжок формує в людини критичне мислення, а отже – є необхідною запорукою для перемоги України в інформаційній війні.

«Усі наші зусилля, програми з медіаграмотності мають один корінь – це читання книжок. Ми сподіваємося, що за підтримки всього парламенту, та за одностайної підтримки нашого комітету зокрема, ми продовжуватимемо і надалі на законодавчому рівні робити все для того, аби українських книжок і книгарень ставало дедалі більше», – сказав Микита Потураєв.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що в Україні щотижня читають лише чверть українців, а щодня відкривають книгу – 8%. Книжкова виставка у парламенті допоможе показати позитивний приклад серед публічних осіб і транслювати важливість читання на рівні держави.

«У нас нарешті є стратегія промоції читання. Наступного року ми фінансово посилюємо діяльність Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі, заклавши в бюджеті 335,5 млн грн», – зазначив міністр.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy