Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У Києві розпочався Сьомий Український Жіночий Конгрес

  • 313
У Києві розпочався Сьомий Український Жіночий Конгрес

22 листопада у столиці розпочала роботу унікальна платформа, яка формує порядок денний держави у сфері гендерної рівності, – Український Жіночий Конгрес.

Цьогорічний Конгрес проходить під гаслом «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови». Захід відкрила Олена Зеленська. Виступаючи з промовою, Перша Леді наголосила, що під час війни українки здійснили сильний ривок у розвитку лідерських якостей. Жінки – справжні лідерки. І не повинні погоджуватися на другорядність чи недооцінення.

«Жінка вже не сидить коло домашнього вогнища, бо його зруйнували нападники. Але на місці втраченого вона будує новий дім. І сама фізично боронить його від знищення. Не такого зламання стереотипів ми хотіли. Не такою високою ціною, як руйнування життів і роз’єднання родин. Ми мріяли про жіноче лідерство еволюційним шляхом, а набули його надто екстремальним шляхом» , – зазначила Перша Леді.

Олена Зеленська наголосила, що за даними кадрового центру ЗСУ 43,5 тисячі жінок в Україні – військовослужбовці. Це майже втричі більше, ніж у 2014 році. Крім того, жінки за цей рік  створили 56% бізнесів, що більше, ніж будь-коли.

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк розповіла, що партія «Слуга Народу» має 2500 жінок-місцевих депутаток. 301 жінка очолює фракції, декілька десятків жінок очолюють територіальні громади.

«Ми шукаємо спільне рішення про те, як повинні працювати гендерні квоти. Ми аналізуємо досвід виборів 2020 року, щоб уникнути зловживань», –зазначила Олена Шуляк.

До участі в жіночому Конгресі долучилися і лідерки руху «Зе!Жінки» Донецької, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Київської, Харківської, Житомирської областей.

«Сьомий конгрес об’єднав навколо себе українську жіночу еліту, яка щоденно працює над розвитком України кожна в своїй сфері, над втіленням політики і практики гендерної рівності. Важливо зрозуміти, що питання рівних можливостей і гендерної рівності – це не лише про участь жінок у процесах, це насамперед участь жінок у прийнятті рішень. Конгрес – це потужний майданчик для обміну досвідом, для озвучення і обговорення наболілих проблем, для взаємопідтримки», – зазначила лідерка руху «Зе!Жінки» м. Житомир Людмила Кицак.

Дискусії триватимуть на 6 тематичних платформах: економічна відбудова України, участь жінок у процесах безпеки і встановлення справедливості, реінтеграція ветеранів і ветеранок, політична участь жінок, система громадського здоров’я, освітні перспективи і виклики.

Також під час Конгресу вперше в історії України буде вручено нагороду за жіноче лідерство. Нагорода офіційно має назву «Відзнака за визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства імені Мері О’хейген».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy