У громадах з’являтимуться добровільні пожежні підрозділи: як вони працюватимуть
- 275
У громадах запрацює добровільна пожежна охорона. Тож у разі надзвичайної ситуації підготовлені добровольці прибуватимуть оперативно і це дасть змогу швидко ліквідувати наслідки стихії чи катастрофи.
Про це розповів голова Хмельницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу», голова підкомітету Верховної Ради України із цивільного захисту населення Сергій Мандзій.
За його словами, наприкінці 2022 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони, співавтором якого він є.
Передбачається скорочення, передусім у сільській місцевості, часу прибуття рятувальників до місця виникнення пожежі або надзвичайної ситуації. Це стане можливо завдяки розширенню мережі пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони, зменшення кількості випадків загибелі та травмування людей, матеріальних та екологічних збитків. Також важливим стане забезпечення пожежної безпеки в територіальних громадах, профілактика виникнення пожеж та нещасних випадків, надання допомоги в ліквідації їх наслідків.
«Добровільне формування цивільного захисту є тимчасовим добровільним об’єднанням громадян, що утворюється під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій для виконання допоміжних робіт. До його складу на добровільних засадах долучаються громадяни України, які досягли 18-річного віку і здатні за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на них обов’язки», – зазначив Сергій Мандзій.
Зокрема, один із пунктів добровільно пожежної охорони був відкритий у Віньковецькій громаді торік, що дозволило громаді посилити цивільний захист.
Задля того, щоб у майбутньому були професійні кадри із цивільної безпеки, на базі навчальних закладів Хмельниччини відкриваються класи безпеки, завдяки яким учні навчальних закладів дізнаються про загрози, які спричинює війна та як не наразити себе та своїх рідних на небезпеку в побуті.