Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У будівництві існує чотири корупційні точки, які збільшують його собівартість на 30% – Шуляк

  • 521
У будівництві існує чотири корупційні точки, які збільшують його собівартість на 30% – Шуляк

Корупційна складова у будівельному бізнесі може доходити до 30% від собівартості будівництва, все залежить від об’єкта. Це позначається безпосередньо на споживачах – людях, які купують квартири, або інвестують у них. Причому корупція має місце не на якомусь конкретному етапі будівництва, а протягом всього процесу. Загалом, сьогодні можна виділити чотири основні корупційні точки.

Про це в інтерв‘ю виданню «Мінфін» повідомила Голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, перша корупційна точка – відведення земельної ділянки. Позбутися хабарництва на цьому етапі допомогло б проведення прозорих аукціонів. Але норма законодавства щодо них так і не запрацювала.

Друга корупційна точка – отримання містобудівних умов та обмежень. Документ, який видається протягом 10 днів, до якого в законі чітко прописані всі вимоги, на сьогодні, наголошує Олена Шуляк, став один із найбільш корупційних.

«Вже на етапі його отримання забудовнику малюють якісь долари або якісь метри, які він повинен віддати. І чим ближче до центральної частини міста знаходиться ділянка, на яку потрібно отримати містобудівні умови та обмеження, тим вище хабарні тарифи», – зазначає вона.

Третій корупційний ризик – отримання дозволу на проведення будівельних робіт. А четвертий – це введення безпосередньо в експлуатацію при отриманні сертифіката відповідності.

«Вбити цього корупційного монстра можна, тільки змінюючи законодавство. І на сьогодні нічого кращого, як цифрова диктатура, ми не бачимо», – зауважує очільниця партії «Слуга Народу» і додає, що ті цифрові інструменти, які сьогодні запроваджують у сфері будівництва, дозволять мінімізувати прояви і навіть ризики корупції.

Так, вже створені е-система в сфері будівництва і е-реєстр пошкодженого та зруйнованого майна. Зокрема, компенсації, що надаються зараз громадянам, у яких пошкоджене чи зруйноване житло – нараховуються вже зі 100% використанням цифрових інструментів.

«Наша задача – зробити так, щоби послуги, які сьогодні надає держава, надавалися максимально без залучення чиновника. Прагнемо, щоб чиновники на різних рівнях – центральному, місцевому,– не втручалися в процеси у ручному режимі, а послуги надавалися автоматично. Вже є досвід надання різних послуг через Дію, коли не треба збирати довідки та стояти годинами в черзі під кабінетом», – підсумувала народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy