Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У 2022 році видатки на культуру зростуть на понад 4 млрд грн – Євгенія Кравчук

  • 9052
У 2022 році видатки на культуру зростуть на понад 4 млрд грн – Євгенія Кравчук

У проєкті Державного бюджету на 2022 рік збільшиться фінансування сфери культури на понад 4 млрд грн, а з урахуванням збільшення фінансування на держкіно – на понад 5 млрд. Про це на брифінгу в кулуарах Верховної Ради повідомила заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця голови фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.

За її словами, 2022 року буде повністю задоволена програма закупівлі книг у бібліотеки. На це передбачено 183 млн грн.

«Це найвищий показник програми закупівлі книг до бібліотек за всі роки існування інституту книги», – зазначила вона.

Євгенія Кравчук розповіла, що загальний бюджет Великої реставрації у 2022 році становитиме 3,2 млрд грн.

«Практично порівну вони будуть розподілені на субвенцію комунальним закладам і на пам’ятки, які в державній власності», – сказала заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Також підтримка українського кіно зросте на 1 млрд грн.

«Розширюються можливості. До прикладу, можна буде подавати заявку на державну субсидію для створення кінопроєкту – так званий девелопмент. Тобто не лише на зйомки, а й на написання сценаріїв та підготовку до знімального процесу», – зазначила вона.

У 2022 році з’явиться нова бюджетна програма субвенції для місцевих рад, яка передбачає створення центрів культурних послуг.
«Стартуємо з пілотів у 2022 році. На це закладено 100 млн грн. Сподіваємось, що після реалізації пілотів можна буде розширити цю програму», – наголосила вона.

Крім того, у Держбюджеті-2022 закладено фінансування добудови Національного музею Голодомору-геноциду. Таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський.

«Будемо відзначати сумні роковини наступного року. 80 років від Голодомору 1932-1933 років. Частина коштів вже закладена – 200 млн, а частина буде закладена протягом року – і музей буде добудовано. Додаткові кошти закладено на музей Революції Гідності», – зазначила Євгенія Кравчук.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики додала, що на 1 млрд грн зросте і фінансування туризму в межах стратегії держави на розвиток в’їзного та внутрішнього туризму та з урахуванням нової статті видатків – на інфраструктуру національних природних парків та заповідників (900 млн грн). Будуть облаштовані кемпінги та інша інфраструктура, яка потрібна для туризму.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy