Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

У 2022 році агломерації отримають законодавче забезпечення – Віталій Безгін

  • 8509
У 2022 році агломерації отримають законодавче забезпечення – Віталій Безгін

У 2022 році парламент має ухвалити законопроєкти, що врегулюють питання діяльності агломерацій.

Про це під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» заявив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

«Зараз агломерації в Україні вже існують. Дуже тісно між собою пов’язані Київ і суміжні території, Одеса і суміжні території, Львів і суміжні території. Є окремі кейси на Донбасі. Потреба у ще тіснішій співпраці, однак законодавчого забезпечення для цього немає. Нинішня співпраця ґрунтується переважно на міжмуніципальному співробітництві, але воно не задовольняє повною мірою ті потреби та не вирішує проблеми, що виникають перед членами агломерації», – пояснив він.

Віталій Безгін запропонував розробити два окремих законопроєкти про агломерації: для території з чітко визначеними метрополіями та для територій, де є рівні громади-партнери.

«З одного боку, є класичні агломерації з центральною садибою, потужною метрополією. Такі, як Київ, Одеса, Львів. З іншого боку – існують природні утворення, де немає єдиного потужного центра, але може бути утворена агломерація за рахунок міцних рівнозначних партнерів. Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Рубіжне можуть стати такою агломерацією та перетворитися на альтернативну точку зростання, поки Луганськ є тимчасово окупованим», – додав нардеп.

Голова профільного підкомітету також наголосив, що законопроєкт має бути написаний «знизу» – тобто з урахуванням конкретних пропозицій представників місцевого самоврядування.

Цю ж думку поділяє бучанський міський голова, член правління асоціації «Київська агломерація» Анатолій Федорук. За його словами, ухвалення відповідного законопроєкту допоможе вирішити проблеми, пов’язані з діяльністю агломерацій.

«Транспортні проблеми, хаос у системі планування містобудування і розвитку населених пунктів. Розв’язання цих та інших проблем можливе через закон про агломерації. Потрібно в найкоротший термін знайти механізм, щоб вирішувати питання, що стоять перед Києвом і нашими населеними пунктами. Ініціатива має йти знизу, щоб ми отримали якісний закон», – зазначив Анатолій Федорук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy