Тиждень безбар’єрності: Михайло Радуцький розповів про ініціативи у медичній галузі
- 99

В Україні триває Національний тиждень безбар’єрності – у межах стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Йдеться не лише про пандуси та доступне середовище, а про комплексний підхід, що охоплює вимоги до інфраструктури, ставлення та підтримки.
Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
«За даними останнього дослідження ЮНІСЕФ, щонайменше кожна четверта людина в Україні має запит на безбар’єрність. Це свідчить про зростання розуміння безбар’єрності як питання справедливості та поваги», – зазначив парламентар.
Радуцький розповів про флагманські проєкти, які реалізуються у сфері охорони здоров’я, один із них – розвиток системи реабілітації.
«Цього року команді Президента вдалося суттєво збільшити фінансування цієї галузі – до 6,5 млрд грн. Наразі реабілітаційні послуги в стаціонарі надають 362 заклади, амбулаторно – 507, а для дітей до трьох років – 153. Загалом 81% усіх надкластерних і кластерних медзакладів уже законтрактовані за стаціонарним пакетом реабілітаційних послуг», – акцентував очільник профільного комітету.
Також, додав він, під час засідань Ради безбар’єрності за участі Олени Зеленської регулярно обговорюється впровадження принципів безбар’єрності на рівні місцевих громад.
«Переконаний, що медичні заклади насамперед мають бути доступними для наших поранених захисників, які пересуваються на кріслах колісних. Це також принципова позиція нашого комітету та МОЗ», – зауважив Радуцький.
За його словами, йдеться і про чіткі вимоги до лікарень, аби кожен пацієнт міг отримати допомогу в умовах, що враховують його фізичні, ментальні та соціальні потреби – без дискримінації чи упереджень.
«Безбар’єрність має працювати на всіх рівнях: від екстреної допомоги до реабілітації, від пологів до паліативної допомоги, від підтримки ветеранів до лікування новонароджених. Важливим орієнтиром у створенні інклюзивного середовища є «Довідник безбар’єрності»», – резюмував Михайло Радуцький.