Цифровізація, спрощення та прозорість: Комітет рекомендував Раді розглянути законопроєкт про ліквідацію МСЕК у другому читанні
- 112

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував парламенту розглянути у другому читанні законопроєкт №12178 щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.
Про це повідомив очільник комітету, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.
Він нагадав, що рішенням РНБО встановлені чіткі дедлайни щодо реформування системи медико-соціальних експертних комісій.
«Законопроєкт передбачає, що з 1 січня 2025 року всі МСЕК будуть ліквідовані. Замість них запрацюють експертні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я», – пояснив парламентар.
Він виокремив такі ключові положення законопроєкта з урахуванням поправок:
✔ внесення всіх даних до електронної системи охорони здоров’я, цифровізація всіх процесів;
✔ встановлення чітких критеріїв оцінки функціональності відповідно до МКФ;
✔ замість лікарсько-консультаційної комісії направити на оцінку функціональності зможе сімейний чи лікуючий лікар;
✔ справи будуть призначатися за випадковим принципом, щоб до розгляду пацієнт та лікарі один одного не знали;
✔ колишні члени МСЕК не входитимуть до нових команд, а медики з експертних комісій почнуть декларувати доходи та отримувати доплати за окремим пакетом Програми медичних гарантій.
Як зазначив Радуцький, без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю та соціальні гарантії, попередні статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи, медико-соціальна експертиза для дітей.
«Впевнений, що повна цифровізація процесу оцінювання функціональності дозволить забути про численні ганебні скандали, пов’язані із МСЕК, а нові експертні команди працюватимуть з нульовою толерантністю до корупції», – резюмував нардеп.