Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Цьогоріч в Україні підготують до 15 тисяч помічників ветеранів

  • 124
Цьогоріч в Україні підготують до 15 тисяч помічників ветеранів

Одним з пріоритетів державної ветеранської політики є створення мережі помічників ветеранів, які надаватимуть підтримку учасникам бойових дій та членам їхніх сімей. Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олексій Леонов у блозі на РБК-Україна.

«Держава за підтримки громадянського суспільства має створити надійну та ефективну систему переходу від військової служби до цивільного життя, систему, яка сприятиме реабілітації всіх, хто потребує допомоги та підтримки. Одним з елементів такої системи є інститут помічника ветерана», – пояснив Леонов.

За його словами, після війни в Україні може бути понад 4 млн учасників бойових дій, членів сімей ветеранів та сімей загиблих воїнів. Всі ці люди потребуватимуть соціальної, психологічної, фізичної підтримки. Саме тому нова державна ветеранська політика визначена серед головних напрямків Плану пріоритетних дій уряду на 2024 рік.

«Серед завдань – надання підтримки ветеранам війни та членам їх сімей шляхом запровадження на всій території України інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя», – наголосив народний депутат.

Він додав, що влітку минулого року пілотні проєкти із запровадження у територіальних громадах інституту помічника ветерана стартували у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській і Миколаївській областях. У жовтні до цих регіонів доєднались Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська області та місто Київ.

«На створення такої мережі у держбюджеті-2024 закладено 3,845 млрд грн. Передбачається, що упродовж 2024 року до 15 тис. помічників ветеранів стануть тими, хто фактично першими надаватимуть сервісну підтримку за принципом «рівний з рівним» ветеранам війни, членам їхніх сімей та демобілізованим воїнам», – зауважив Леонов.

Народний депутат засвідчив, що вже є перші позитивні результати реалізації пілотних проєктів. Особливо це спостерігається там, де до цього процесу активно долучилась місцева влада.

Леонов нагадав, що уряд рекомендував ОВА утворити структурний підрозділ з питань ветеранської політики. А місцевим радам та їх виконавчим органам або військовим адміністраціям населених пунктів рекомендовано забезпечити функціонування сервісного офісу у справах ветеранів.

«На мій погляд, є ще й інший шлях – створення сервісних офісів на основі громадських організацій, які вже мають досвід в наданні послуг з інтеграції у суспільство ветеранів та їхніх родин. Зокрема, в Одесі з 2019 року з успіхом діє ГО «Veterans HUB ODESA», яка вже фактично виконує функції сервісного центру з надання різноманітних соціальних послуг для відповідних категорій громадян. Безумовно, є й інші ГО, які б за умов кооперації цілком могли б забезпечити ефективне функціонування сервісного офісу, в якому інститут помічника ветерана отримав би належне втілення», – підсумував Леонов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy