Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Цьогоріч на житло для ветеранів витратять 5,7 млрд грн – Ірина Борзова

  • 278
Цьогоріч на житло для ветеранів витратять 5,7 млрд грн – Ірина Борзова

Забезпечення житлом ветеранів та родин загиблих – це пріоритет держави на 2024 рік у сфері ветеранської політики. Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Ірина Борзова.

«Цьогоріч триває програма забезпечення житлом ветеранів війни та родин загиблих. З держбюджету на це виділено 5,7 млрд грн. Очікується, що понад 2 тис. осіб зможуть отримати грошову компенсацію на придбання житла», – сказала парламентарка.

Вона додала, що люди можуть отримати житловий сертифікат – цифровий документ, за яким держава зобов’язується профінансувати обране житло. Важливо, що варіант придбання житла можна обирати житло самостійно – інвестувати в новобудову або купити на вторинному ринку.

За словами Борзової, 3 млрд грн передбачено на житло для осіб з інвалідністю 1 та 2 групи внаслідок АТО/ООС, бойових дій та родин загиблих. Ще 2,3 млрд грн підуть на житло для ВПО з-поміж учасників бойових дій та особи з інвалідністю 3 групи. На купівлю житла для осіб з інвалідністю 1 та 2 групи внаслідок бойових дій закладено 400 млн грн.

«До 15 квітня регіони мають сформувати та подати відомості про потребу в житлі Міністерству в справах ветеранів. Приблизно у червні розпочнеться розподіл цих коштів по регіонах», – зазначила Борзова.

Вона зауважила, що головною умовою отримання державної компенсації на купівлю житла є взяття на квартирний облік. Рішення про це приймає виконавчий комітет місцевої ради. Для цього необхідно зібрати документи – інформація є на сайті Мінветеранів, на ресурсі єВетеран та у ЦНАПах.

«Із заявою про взяття на квартирний облік треба звернутися до ЦНАПу за місцем проживання. Протягом 30 днів виконавчий комітет місцевої ради ухвалює рішення і надає заявнику письмову відповідь, а також номер у черзі», – пояснила парламентарка.

Вона зазначила, що особи з інвалідністю, ветерани, які отримали контузію або інвалідність внаслідок бойових дій, мають отримати житло або грошову компенсацію протягом 2 років з моменту взяття на квартирний облік.

«Житло можуть надавати не тільки за державними програмами, це можуть робити органи місцевого самоврядування. Важливо, щоб поряд з державною підтримкою місцева влада за можливістю приймала програми підтримки та виділяла кошти з місцевого бюджету на підтримку ветеранів. Спільними зусиллями можна у цьому напрямку зробити більше», – підсумувала Борзова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy