ТСК з розслідування пожеж у Луганській області має підозри про розкрадання коштів і підробку документів
- 5683
Представники Луганської військово-цивільної адміністрації та ДСНС не сприяють розслідуванню й плутаються у свідченнях. Про це під час виїзного засідання у селищі Сиротине розповів очільник ТСК Руслан Горбенко.
Члени комісії ініціювали виїзне засідання саме в одному з селищ, що найбільше постраждало від масштабних пожеж у 2020 році, щоб особисто вислухати мешканців та зібрати додаткову інформацію для розслідування.
Засідання комісії у Сиротиному зробили відкритим, у ньому взяли участь постраждалі від пожеж, очільник Луганської ВЦА Сергій Гайдай, представники місцевої влади та керівництво Держслужби з надзвичайних ситуацій.
«Ми вже вчетверте спілкуємося з начальником ДСНС області Михайлом Пшиком і бачимо, що він та його підлеглі не готові сприяти розслідуванню. Тому ми по крихтах збираємо інформацію, спілкуючись з постраждалими. Говоримо і з пожежними, які гасили пожежу, й отримали по 8 грн премії, тоді як керівники отримали від 10 до 50 тис. грн і генеральські звання», – сказав Горбенко.
Комісія з’ясувала, що жителів селища Сиротине вчасно не сповістили про те, що вогонь наближається з боку сусідніх сіл, і люди в останній момент вибігали з будинків. А з палаючого селища вибиралися самостійно хто як міг – централізованої евакуації не було.
Також, за попередньою інформацією, під час пожеж 6-7 липня 2020 року у рятувальників не працювали рації, зв’язку не було, тому вони не могли оперативно реагувати на ситуацію.
Крім того, за словами Горбенка, комісія виявила систематичне розкрадання дизельного палива й підробку документів. Наприклад, у звітах ДСНС значиться, що в одному з дачних кооперативів пожежу гасили сім підрозділів, але за свідченням місцевих жителів, пожежних там не було.
«Маємо проаналізувати і дії місцевої влади, зокрема, чи правильно витрачали бюджетні кошти і який ставили пріоритет у цивільному захисті населення. Ми розуміємо, що нашим головам ВЦА цікавіше витрачати бюджетні кошти на ремонт і купівлю «неіснуючих будинків», ніж ставити систему оповіщення у селах або ж давати субвенцію на цю систему», – констатує Горбенко.
Своєю чергою заступник голови депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» Максим Ткаченко відзначає некомпетентність місцевої влади та її небажання співпрацювати з комісією.
«У Луганській ВЦА працюють абсолютно некомпетентні керівники. Коли вони йшли на посади, то керувалися чим завгодно, тільки не знаннями, професіоналізмом і досвідом управління такими адміністраціями. У зв’язку з проведенням ООС посадовці у Луганській області отримують підвищену зарплату, але тоді повинна бути підвищена відповідальність і готовність захищати інтереси області, людей. Я вражений некомпетентністю, нахабством і повною неповагою до роботи нашої комісії та окремих депутатів», – заявив Ткаченко.
Комісія продовжує розслідування й за результатами роботи має намір запропонувати Президенту дати оцінку керівництву Луганської області.
Нагадаємо, створена парламентом ТСК розслідує можливу бездіяльність Луганської ВЦА та ГУ ДСНС в Луганській області під час масштабних пожеж у 2020 році. Тоді згоріло понад 500 будинків, 12 осіб загинуло.
До комісії увійшли депутати фракції «Слуга Народу» Руслан Горбенко, Максим Ткаченко, Володимир Воронов, Сергій Іонушас та Павло Фролов.