Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ТСК на захист дітей звертатиметься до компетентних органів щодо бездіяльності посадовців під час деінституціалізації

  • 5290
ТСК на захист дітей звертатиметься до компетентних органів щодо бездіяльності посадовців під час деінституціалізації

Процес реформування закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не супроводжувався змінами підзаконних актів, що потягло за собою хаотичність прийнятих місцевими органами рішень. За такої ситуації є ризик недофінансування закладів та порушення прав дітей. Саме тому ТСК на захист прав дітей звертатиметься до компетентних органів щодо бездіяльності посадових осіб під час реалізації реформи деінституціалізації.

Про це наголосив голова комісії, заступник керівника фракції «Слуга Народу» Павло Сушко під час засідання комісії.

Він нагадав, що з січня 2022 року в країні повинні припинити існування заклади освіти для дітей-сиріт та ПБП. Дітей з цих закладів повинні були влаштувати у сімейні форми виховання. Натомість школи-інтернати зараз масово перейменовуються в ліцеї.

«Красиво по формі, але не по суті. Зміна вивісок немає нічого спільного з реформою деінституціалізації та лише погіршить становище дітей. Майже 5 років створення видимості реформи, яка покривала бездіяльність окремих чиновників МОНу та Мінсоцу», – зазначив голова ТСК.

Серед тих, хто першими підлягав деінституціалізації, були діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти в СЖО, які юридично мають батьків, але живуть в інтернатних закладах. Відповідно, при умові виводу цих дітей в сімейні форми виховання, заклади для цих дітей повинні були зникнути першими.

При цьому, зауважив Павло Сушко, наразі у країні, як гриби після дощу, на місці «сирітських» шкіл без зміни учнівського та педагогічного контингенту виникають мистецькі та спортивні ліцеї. В результаті в системі МОНу з’являються заклади, які не відповідають своїй назві та типовим положенням про ліцеї, обурився він.

«Це не тільки порушує права дітей, а і дискредитує діяльність ліцеїв, метою яких повинно бути надання спеціалізованої освіти. Є очевидною потреба створення спеціально уповноваженого органу виконавчої влади, який би відповідав за дітей комплексно – Державної служби України у справах дітей», – переконаний народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy