Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Центральна та місцева влада мають об'єднатися з громадськістю заради ефективного спрямування коштів, - Олена Шуляк

  • 453
Центральна та місцева влада мають об'єднатися з громадськістю заради ефективного спрямування коштів, - Олена Шуляк

В Україні успішно функціонує система Prozorro, Єдина державна електронна система у сфері будівництва, DREAM, які діють за принципом «всі бачать все». По суті, моніторинг електронних систем з боку громадян є єдиним наглядом за рішеннями органів місцевої влади та доцільністю тих чи інших закупівель з їхнього боку.

Про це зазначила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі телемарафону Єдині новини, коментуючи недоцільне використання ОМС коштів з місцевих бюджетів.

«В Україні відбулася одна з найуспішніших реформ – реформа децентралізації. На місця віддані гроші з великими бюджетами: місто Київ – понад 70 млрд, Дніпро – понад 22 млрд грн бюджету. Цими коштами органи місцевого самоврядування розпоряджаються без жодного втручання з боку центральної влади. Крім того, на місця було передано управління землями та рештою активів, якими розпоряджаються громади», – нагадала вона.

Очільниця партії зазначила, що всі рішення, які ухвалює місцева влада, залишаються без будь-якого державного нагляду.

«Раніше в Україні діяв нагляд за ОМС з боку органів прокуратури, який давно скасований. На сьогодні всі рішення, які ухвалює місцева влада, залишаються без будь-якого державного нагляду. Залишився тільки нагляд з боку громадянського суспільства, мешканців громад та небайдужих громадян, які ставлять місцевій владі незручні запитання», – наголосила голова партії.

За даними Державної регуляторної служби, за словами Олени Шуляк, у першому кварталі 2023 року 75% всіх актів, ухвалених органами місцевої влади, були здійснені без регуляторних повноважень. 25% таких актів – з недотриманням вимог регуляторного законодавства.

«Це свідчить про те, що з боку держави повинен бути регуляторний нагляд, який не просто накладатиме вето на рішення місцевої влади, а визначатиме законність чи незаконність рішень, та відповідність їх законодавству та Конституції України», – переконана народна депутатка.

Олена Шуляк зазначила, що етична складова є другою проблемою у розподілі коштів з боку органів місцевого самоврядування.

«Чи може місцева влада витрачати кошти на барабани та транспортні розв’язки, коли волонтери, бізнес, пересічні громадяни збирають кошти на наближення перемоги, є питанням етики. Сьогодні центральна та місцева влади разом з громадськістю мають об’єднатися, аби спрямувати кошти саме туди, де вони найбільше потрібні», – резюмувала голова партії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy