Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Трансформацію санаторних шкіл продовжать до 2024 року – Юлія Гришина

  • 10296
Трансформацію санаторних шкіл продовжать до 2024 року – Юлія Гришина

Трансформацію санаторних шкіл планують продовжити до липня 2024 року. Верховна Рада ухвалила за основу відповідний законопроєкт № 6354. Він також дозволить звичайним школам відкривати свої структурні підрозділи, що надаватимуть дітям оздоровчо-профілактичні послуги.

Співавторка законопроєкту, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина пояснила, що нині замість трансформації санаторних шкіл їх часто ліквідовують, а права дітей системно порушують. Вона навела приклад Закарпаття, де місцева влада одним рішенням ліквідувала 4 спеціальні школи і одну санаторну.

«Нещодавно міністр охорони здоров’я зазначив, що наразі лише створюється мережа реабілітаційних закладів МОЗ. Тож не потрібно ламати існуючу систему санаторних шкіл, допоки не з’явиться альтернатива від МОЗ. Слід продовжити терміни трансформації таких закладів до 2024 року», – наголосила депутатка.

Законопроєкт також дозволить будь-якій школі відкривати підрозділи, що надаватимуть дітям оздоровчо-профілактичні послуги. Порядок надання таких послуг затвердить Кабмін.

«Це зробить оздоровлення дітей менш віддаленим від сім’ї, а освіту – інклюзивнішою. Бо шкіл, що надають такі послуги, вже стане не по кілька штук на область, а стільки, скільки необхідно громаді», – додала Юлія Гришина.

За її словами, такий формат роботи буде вигідний і самим школам, адже вони зможуть додатково залучати кошти субвенції на підтримку дітей з особливими освітніми потребами, а також отримуватимуть дохід за додаткові платні послуги всім охочим, а не тільки учням закладу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy