Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Торгова та фінансова ізоляція, зупинка кредитів і інвестицій, зростання курсу валют: що для Росії означатиме відключення від SWIFT

Торгова та фінансова ізоляція, зупинка кредитів і інвестицій, зростання курсу валют: що для Росії означатиме відключення від SWIFT

США і країни ЄС збираються відключити Росію від SWIFT – це міжнародна міжбанківська система передачі та проведення платежів зі щоденним оборотом понад $330 млрд. Така жорстка санкція у відповідь на військове вторгнення агресора в Україну обмежить доступ РФ до фінансових ринків у всьому світі та боляче вдарить по її економіці, зокрема – по кишені кожного росіянина. Чому і як саме – розповідаємо далі.

Учасниками SWIFT є понад 11 тис організацій у більш ніж 200 країнах світу. У 2020 році за кількістю платежів Росія займала 13-те місце у світі. До SWIFT підключено 291 російський банк у 48 містах, серед яких Москва, Санкт-Петербург, Казань та Владивосток.

Народний депутат від «Слуги Народу» Олексій Жмеренецький пояснює: зараз західні країни здійснюють міжнародні платежі та приймають платежі з Росії виключно через систему SWIFT. Увесь товарообіг, зокрема постачання газу та продовольства, також відбувавється через неї.

«Якщо відключити від цієї системи Росію, вона не зможе проводити жодні фінансові операції на міжнародних ринках: нічого купувати чи продавати. Вона опиниться у повній економічній, торговій та фінансовій ізоляції», – каже він.

Такі наслідки будуть надзвичайно болючими для Росії, країни з експортно-орієнтованою економікою. Саме тому за впровадження цієї санкції так активно билися українські дипломати та представники влади, додає народна депутатка від «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

«Російські банки не зможуть швидко переводити кошти закордон або отримувати їх з-за нордону. Тобто фактично зупиниться вся зовнішньоекономічна діяльність, експортно-імпортні операції, кредити, інвестиції. Все це зупиниться», – заявила вона.

Російські інвестори можуть почати масово розпродувати російські цінні папери – це позначиться на всій економіці країни, зокрема на курсі валют, які і так рекордно здорожчали після вторгення агресора в Україну.

Системи Visa та Mastercard даватимуть збої при зарубіжних та внутрішніх переказах. Переказувати кошти на закордонні рахунки стане в рази складнішим і, головне, дорожчим.

«Відключення справді може позначитися на кожному: простий громадянин зіштовхнеться із проблемами переказу грошей за кордон, а малий бізнес не зможе розплачуватися із закордонними постачальниками», – заявляє народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

Офіційне рішення про відключення Росії від SWIFT ще не оформлене, але вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення та впровадження цієї санкції, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вартикаль української дипломатії – від Президента України до аташе в українському посольстві. Дякую також тисячам людей, зокрема, українській діаспорі, які тиснуть на свої уряди для підтримки цього рішення. Цю перемогу українські дипломати присвячують усім оборонцям України», – заявив він.

У 2014 році Росії вже погрожували відключенням від SWIFT після окупації Криму. Тоді російський Центробанк створив власний аналог цієї системи. Вона використовується для взаємодії з деякими країнами, проте з ними Росія має невеликий товарообіг та не може купити чи продати всі необхідні товари.

«Щоб знову налагодити торгівлю у повному обсязі, знадобиться значна кількість часу, і не факт, що це взагалі вдасться», – підсумовує Олексій Жмеренецький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy