Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

«Теплий дім» на Прикарпатті збережуть: результати виїзного засідання ТСК із розслідування порушень прав дитини

  • 5647
  • 1
«Теплий дім» на Прикарпатті збережуть: результати виїзного засідання ТСК із розслідування порушень прав дитини

Тимчасова слідча комісія з питань розслідування порушення прав дитини провела виїзне засідання в Івано-Франківській області. Учасники обговорили ситуацію в регіоні із захистом прав дітей в умовах децентралізації та роботу закладів інституційного догляду та виховання в регіоні.

Павло Сушко звернув увагу, що доповіді про позитивну політику у справах дітей в області не відповідають дійсності. До прикладу, виїзна інспекція на чолі голови ТСК відвідала центр соціальної підтримки в Тлумачі, де проживають діти у складних життєвих умовах. Перевірка виявила низку порушень. Зокрема відсутні гідні умови для проживання, приміщення потребують капітального ремонту, а у розпорядженні дітей лише одна душова кабіна. Через територію закладу проїжджають автівки, які доставляють вантаж до поштового відділення, що потенційно небезпечно для дітей.

«Нам громадські організації казали, що потрібно закрити місця несвободи. Щоправда, вони мали на увазі спецшколи. Їх Мінсоцполітики взявся закривати, бо вбачали у їхній роботі порушення прав дітей, хоча насправді порушень немає. Ми з членами тимчасової слідчої комісії побачили Тлумач – там просто жах. Ось це дійсно місця несвободи», – наголосив Павло Сушко.

При цьому у регіоні хочуть ліквідувати дитячий центр «Теплий дім» у Долині, де умови проживання вихованців максимально схожі до сімейних. Таке рішення ухвалила облрада за ініціативи облдержадміністрації на початку року. Якщо заклад ліквідують, усіх вихованців розподілять по іншим закладам, зокрема і у центр соціальної підтримки у Тлумачі.

Члени ТСК виявили, що перед рішенням про ліквідацію представники виконавчих органів області не консультувалися з керівництвом «Теплого дому» та не враховували інтереси дітей, які там зараз проживають.

«Питання до очільник ОДА: як він допустив, щоб його закрили? Як міг винести таке рішення, не розібравшись? Чому такими бездумними діями підставляє Президента України як його представник?», – заявив Павло Сушко.

Також ТСК виявила порушення інтересів двох братів, які проживали у «Теплому домі». Їх розлучили за ініціативи дитячої служби. Одного з них перевели в спецзаклад іншого міста за 130 км від Долини.

За результатами виїзного засідання члени ТСК наголосили, що обласна влада неспроможна повноцінно захищати права дитини. Водночас із закриттям закладів відсутня достатня кількість відповідних організацій, а розвиток сімейних форм виховання не відповідає поставленим завданням.

Керівництво облради та облдержадміністрації пообіцяло скасувати рішення про ліквідацію цього дитячого центру, щоб врахувати інтереси всіх вихованців. Також детально проаналізують історії переміщень дітей між закладам.

Обласна прокуратура перевірить обставини створення центру у Тлумачі та умови проживання дітей у ньому. Правоохоронці також вивчать законність спроби ліквідації «Теплого дому».

Крім того, прокуратура має проаналізувати справи дітей, які перебувають у спецзакладах області. Адже в них часто проживають діти, які є сиротами, але офіційно такого статусу не мають.

Також ТСК ініціюватиме скасування постанови Кабміну №586. Вона передбачає, що учні не можуть проживати в інтернаті, якщо для того, щоб дістатися до закладу, потрібна одна години. Однак діти, які витрачають такий час на дорогу до закладу за документами, насправді добираються кілька годин.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Маріанна Гарбар
Маріанна Гарбар
3 роки тому

Як приємно бачити таку сучасну,молоду,напористу,продуктивну,інтелектуальну,сучасну команду ! Дивлюсь і захоплює дух від городості.Команда людей які думають правильно й змінює майбутнє нашої країни на краще! А це наші діти,їхні права,умови ,середовище і освіта ! Дякую вам і Володимеру Зеленському за те що дає можливість таким людям бути частиною політиків які приймають важливі рішення в нашій країні, і від яких залежить її майбутнє👏💐♥️

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy