Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Текст змін до Конституції в частині децентралізації винесуть на обговорення протягом двох тижнів

  • 4973
Текст змін до Конституції в частині децентралізації винесуть на обговорення протягом двох тижнів

Текст змін до Конституції України в частині децентралізації протягом двох тижнів буде виставлений для публічного обговорення на інформаційних ресурсах Верховної Ради.

Про такі плани заявив перший віцеспікер парламенту, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час 6-го форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

«Наразі текст змін до Конституції в частині децентралізації, який буде протягом двох тижнів виставлений на публічне обговорення на ресурсах ВР, виглядає на 30-40% по-іншому, ніж його попередні версії. Але, звичайно, він уміщує всі позиції, які до цього неодноразово обговорювались. Зокрема в ньому підсилені гарантії спроможності громад. У потенційний текст змін до Конституції цілими блоками переносилися позиції з Європейської хартії місцевого самоврядування», – розповів Олександр Корнієнко.

За його словами, проєкт змін до Конституції в частині децентралізації тривалий час обговорювався з асоціаціями місцевого самоврядування, експертами та науковцями. Надалі з текстом працюватиме робоча група, утворена на базі Комітету з питань правової політики. Туди також увійдуть народні депутати з Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування.

«Ця робоча група має включати представників всіх депутатських фракцій, аби ми почали парламентський діалог щодо пошуку 300 голосів для внесення змін до Конституції. Хочемо переконати колег з опозиційних фракцій, що децентралізація не є політичним процесом. Це те, що турбує кожну людину: послуги, можливості, збільшення спроможності громад, а з ними й територій, пошуки певних точок зростання, географічних кластерів, це нова система послуг, яка була напівзруйнована і за останні 5 років фактично відродилася», – наголосив перший заступник голови ВР.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy