Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Тарас Тарасенко: В Україні впроваджуються новітні технології для автоматизації процесів діагностування та лікування військових

  • 166
Тарас Тарасенко: В Україні впроваджуються новітні технології для автоматизації процесів діагностування та лікування військових

Українська експертиза з визначення стану здоров’я військових на сьогодні є унікальною.  На цьому наголосив народний депутат від «Слуги народу», член Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко.

«Українські лікарі можуть навчати своїх іноземних колег, оскільки загальний досвід у них набагато більший. Це й хірургічна робота, робота з психологами, психіатрами. Все через великий потік поранених військових, з якими працюють наші лікарі», – зазначив Тарасенко.

Втім, наголосив парламентар, в Україні відчутний брак спеціалістів з ментального здоров’я для психологічної підтримки ветеранів та цивільних.

«Через велику кількість поранених у нас не вистачає спеціалістів, які можуть ефективно працювати. У парламенті створено міжфракційне депутатське об’єднання «Реабілітаційні сили України», яке провело внутрішнє дослідження. Згідно з ним лише 20% психологів і психіатрів готові працювати з військовими, які зазнали бойової травми», – повідомив Тарас Тарасенко.

Народний депутат розповів про впровадження новітніх технологій для автоматизації процесів діагностування та лікування ветеранів.

«До повномасштабного вторгнення психологія в Україні була паперовою. Необхідно було заповнювати купу тестів, потім їх аналізувати. Наразі представлені новітні програми, які будуть систематизувати процеси. Тобто військовий зможе заповнювати дані у своєму телефоні або комп’ютері, які будуть автоматизуватися. Це діагностика та визначення стану військового. Дані передаватимуться в цивільні заклади охорони здоровʼя, що створить наскрізну передачу інформації», – розповів Тарас Тарасенко.

Народний депутат наголосив на важливості збереження та передачі інформації між військовими та цивільними медичними закладами.

«Ми прагнемо створити кроссекторальну передачу інформації про здоров’я військових. Триває відповідна робота з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством оборони. Я є співголовою робочої групи з реабілітаційного кластера, який заснований в чотирьох областях — Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Київській — та в місті Києві. На цьому кластері будемо відпрацьовувати всі механізми, щоб не втрачати інформацію про військового і щоб вчасно надавати йому допомогу, яка буде відстежуватися аж до його громади», – резюмував Тарас Тарасенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy